Полтавщині цього року не вистачало машин, електротехнічного обладнання та готових продуктів харчування

Мінеральні продукти, машини, механізми, електротехнічне обладнання та готові продукти харчування. Це те, чого цього року Полтавщині не вистачало і, відповідно, регіон імпортував з інших країн світу. Найвагоміші імпортні надходження здійснювалися з Росії та Білорусі.

За 9 місяців цього року обсяг імпорту товарів на Полтавщині становив майже 820 мільйонів доларів США. Ввозилися товари з країн ЄС, Російської Федерації та Білорусі.

/Тетяна Юрко, начальник відділу статистики внутрішньої та зовнішньої торгівлі ГУ статистики у Полт.обл.
У січні-вересні 2014 року імпорт із країн ЄС становив 27% від загального імпорту. У січні-вересні 2013 року – 22%/

Основу товарної структури імпорту області склали мінеральні продукти, машини та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, готові харчові продукти. У загальному обсязі імпорту товарів збільшилася частка продукції хімічної галузі з 6 до 11%, харчових продуктів – з 9 до 10,3%. Щодо імпорту послуг, то тут, говорять статисти, Полтавщина найбільше отримала від Європейського Союзу – майже 67%.

/Тетяна Юрко, начальник відділу статистики внутрішньої та зовнішньої торгівлі ГУ статистики у Полт.обл.
Найбільші обсяги імпорту послуг серед країн ЄС були одержані від Великої Британії та Швейцарії. Від усіх основних країн-партнерів порівняно з січнем-вереснем 2013 року, обсяги імпорту послуг збільшилися/

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту склали послуги, пов'язані з фінансовою діяльністю, ділові послуги, роялті та інші, що стосувалися використання інтелектуальної власності.

Стрічка новин