Полтаву відвідала донька письменника Юрія Горліса-Горського Леся Лісовська

Донька письменника Юрія Горліса-Горського, автора історико-документального роману «Холодний Яр» Леся Лісовська приїхала із США до Полтави, щоб презентувати автентичне видання твору свого батька. Новонадрукована книга вийшла за ініціативи самої пані Лесі, оскільки частина матеріалу була не випущена або ж змінена видавцями. 

Всі зацікавлені історією та літературою відтепер зможуть відкрити ще одну сторінку в житті України. Бібліотеку для юнацтва імені Гончара поповнило нове видання роману «Холодний Яр», написаного Юрієм Горліс-Горським.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полт.обл.бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара
Дуже приємно, що наші відвідувачі бібліотеки сьогодні побачили нове автентичне видання. Адже те, яке видавалося у Львові, у нас вже є, його читають. А сьогодні ми матимемо нагоду познайомитися з автентичним твором/

Видання презенувала дочка письменника. Коли у 1934 році вийшла книга, говорить Леся Лісовська, частина матеріалу була змінена.

/Леся Лісовська, донька Ю Горліс-Горського

Не зовсім, але часом витягли слова «москаль», «жид», щоб так багато не було. Також змінили речення, щоб були менш патріотичними. Це мені показали. Я сама бачила/

У романі Юрія Горліс-Горського розповідається про часи Холодноярської Республіки, яка проіснувала до 1922 року. Тоді більшовики обманом заманили отаманів в засідку. Проте навіть у полоні ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитись. Під час нерівного бою всі вони загинули смертю героїв. Автентичне видання книги свого батька Леся Лісовська присвятила «Небесній сотні». Жінка переконана у подібності минулорічних подій на Майдані з тими, що описував її батько на початку минулого століття.

Стрічка новин