В Тахтаулівському НВК відбулася Всеукраїнська конференція з краєзнавства

На Полтавщині на базі Тахтаулівського НВК відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена освітньому краєзнавству. Її учасники обговорювали зв'язок між вивченням біографій провідних вчителів та формуванням лідерської компетентності в учнів. Більше про ці наукові розвідки дивіться у наступному сюжеті.

Всеукраїнську науково-практичну конференцію освітяни-краєзнавці та науковці розпочали з екскурсії визначними місцями батьківщини козацького літописця Самійла Величка. Тут у с.Жуки він довгий час жив та працював.

/Олександр Пузир, Тахтаулівський сільський голова
Невідомо, де була його хата, не збереглася його могила, але все-таки, якщо щось знайдемо, будемо стовідсотково впевненими, що саме похований у с. Жуки. Бо є там трішки дилема. Диканька каже, що він приїжджав іноді і туди, і був похований там/

Учасники конференції – провідні шкільні освітяни-краєзнавці, викладачі вищих навчальних закладів – вшанували пам'ять українського літописця, поклавши до його пам'ятника квіти. У Тахтауловому цих фахівців об'єднала тема освітнього краєзнавства та формування лідерської компетентності в учнів.

/Сергій Клепко, проректор ПОІППО ім.М.Остроградського
Сьогодні, якщо ми звертаємося до завдань загальної середньої освіти, основне завдання – формування лідерської компетентності у здорових аспектах. І тому як це робити, як знайти кожному місце у сьогоднішньому навчальному процесі, щоб не лише лідером був староста чи голова дружини, а щоб кожна дитина віднайшла у собі лідера/

Вивчення біографій відомих освітян свого краю, переконані учасники конференції, посідає чільне місце у вихованні підростаючого покоління.

/Ольга Сень, начальник відділу освіти Полтавської районної ради
Сьогодення продемонструвало, що люди, які сповнені національної гордості, національної самосвідомості, ці люди є справжніми громадянами, патріотами і тими людьми, які знають свою країну, люблять країну і прагнуть до спільної мети – існування цілісної незалежної держави/

До участі в конференції свої роботи подали науковці з Одеси, Харкова, Києва та Полтави. Власні наукові розвідки вони присвятили використанню біографічного методу в освітніх практиках, пошуковій роботі вчителів та учнів, шкільним біографічним проектам тощо.

/Оксана Кукленко, заступник директора з виховної роботи Остапівської ЗОШ І-ІІІ ст. Великобагачанського району
Кожен рік відкриваємо для себе надзвичайно багато відомостей, напрямків, знайомимося з новими людьми, з дітьми, переймаємо це у свою роботу/

Краєзнавчі знання, говорять фахівці, мають аксіологічний характер, тобто несуть в собі духовні цінності. Тому вони є важливим складником життєвого досвіду.

Стрічка новин