Будинок, через який сокирою зламали не одні двері міськвиконкому, у п'ятницю обстежували на готовність

Будинок, через який сокирою зламали не одні двері міськвиконкому, у п'ятницю обстежували на готовність. Власники квартир у соціальній новобудові по Героїв Сталінграду, 8А замість обіцяного влітку отримання житла й досі залишаються без своїх квартир. Дехто для цього продав власне житло і опинився без даху над головою. Що не підготували для життя полтавців і в які терміни можна сподіватись на закінчення усіх робіт – з'ясовували наші кореспонденти.

У ньому ще не живе жоден мешканець, але історія цього будинку вже набула чималого розголосу.
Маленький Роман прийшов із мамою подивитись на своє нове помешкання. На 1 поверсі у багатоповерхівці по Героїв Сталінграда, 8А у лютому мама Олена придбала докімнатну квартиру. Раз на тиждень полтавка дивиться, як йде будівництво, і не більше.

/Олена Атанасі, власниця квартири у будинку по вул.Г.Сталінграда, 8А
Не було батарей, не було лічильника, не було світла, не була підведена вода. Зараз немає водопостачання/

Здати нові домівки людям обіцяли ще у червні-липні. На справі обіцянки залишаються обіцянками.

/Олена Атанасі, власниця квартири у будинку по вул.Г.Сталінграда, 8А
Робота йде, трохи запізнюється, здача буде у вересні місяці. Але здача не відбулася. Потім буде здача в жовтні, ось в листопаді/

На початку тижня ці самі мешканці пішли до міськвиконкому вимагати завершити роботи в будинку і здати їм їх житло. Тоді ж народний депутат Сергій Каплін з сокирою шукав правди у кабінетах чиновників. У п'ятницю представники обласної, міської влад, профільні фахівці разом з майбутніми мешканцями квартир спільно оглядають квартири.

/В КАДРІ: проходьте.../

І воду, й опалення новоселам зможуть дати в один день – пояснюють спеціалісти після обходу. Така технологія. І 25 листопада має прибути опалення для водопостачання.

/Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК
По воді – 25 числа – насосні. 5-10 днів з монтажем. Якщо ми виходим на пуск опалення, то водопровід має бути раніше. Ми повинні одночасно подати воду на блок, блоком закачати воду у внутрішньобудинкові мережі. Провести наладку, подивитись систему/

Роз'яснюють ситуацію і зі світлом: трансформаторна підстанція дороблена, як і заземлення, і все це передане комісії під монтаж. Підписали угоду про закупку обладнання і прокладку кабельних мреж.

/Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК
«Обленерго» дало пропозицію пустити на будинок електроненергію, використавши ті мережі, що існують нині. Підключений на сьогодні від існуючої підстанції житловий будинок на 70 кіловат. Враховуючи, що ніхто із вас не зробив ремонт, немає електроплит, ці 70 кіловат повинно хватити, щоб запустити насоси і дати можливість вам робити ремонти в квартирах/

Пломбування всіх лічильників буде проводити вже експлуатуюча організація.
У першу чергу будинок прийме на баланс ЖЕО-2. Щоб виявити всі недоліки, кажуть в установі, їм може вистачити і кілька днів.

/Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО № 2»
Якщо не буде запитань по усуненню недоліків і будинок можна буде запустити в експлуатацію – від нас затримки не буде. Єдине що – це буде залежати від активності жителів. Чим швидше вони до нас прийдуть – 2-3 дні – і ми готові включити всім ключі/

Утім, ще не всі новосели оформили документи на власність квартир. На думку одного із співзабудовників, це може затягнутися на 2-3 місяці. Скільки ж вийде у кінцевому результаті – покаже час.

Стрічка новин