В умовах лімітів на використання природного газу варто зменшувати собівартість виробництва теплової енергії

В умовах захмарної вартості енергоносіїв та цьогорічних істотних обмежень на обсяги використання природного газу варто не зациклюватися на тотальному зменшенні об’ємів його споживання, а рухатися у напрямку зниження собівартості виробництва теплової енергії, вважають фахівці комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». З огляду на це, при підготовці до нинішнього опалювального періоду підприємство-теплопостачальник провело реконструкцію та модернізацію чергової низки котелень міста, яка, власне, і дозволить економити енергоносії, а отже – підвищити раціональність використання фінансових ресурсів підприємства.

Майже місяць в оселях полтавців теплі батареї. Старт опалювального сезону у нашому місті відбувся без суттєвих перешкод, говорять на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Цьому сприяла велика підготовча робота із ремонту та реконструкції об'єктів теплопостачання та теплових мереж. Опалення до всіх будівель соціальної сфери та житлового фонду подали протягом двох днів з моменту офіційного старту цьогорічного опалювального періоду.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Ми теплоносій до введення в будинок подали, але не завжди це означало, в окремих випадках це не означало, що було тепло фактично у будинках. З різних причин. Можу сказати, що, за нашими оцінками, ми в переважній більшості випадків невчасний початок, затримки з початком опалювального сезону в зоні відповідальності експлуатуючих організацій/

Опалювальний сезон 2014-2015 рр. у нашому місті, як, між іншим, і по всій Україні, погоджуються фахівці комунального підприємства, дещо відрізнятиметься від минулих років. Значною мірою на це вплинули прийняті граничні обсяги споживання природного газу. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, у кожній з областей був встановлений свій ліміт. Для Полтавщини зменшення на третину граничних обсягів споживання природного газу, порівняно із минулорічними показниками, означає скорочення споживання блакитного палива майже на 100 мільйонів кубічних метрів.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Зниження обсягів споживання природного газу розраховувалися до майже рекордно теплого минулого року. Якщо ж ми порівняємо ці обсяги споживання з п'ятирічним періодом, який передував 2014 року, ми побачимо, що ці обсяги зменшені фактично на 38% середньорічних обсягів споживання попередніх/

Втім, наголошують на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», жодних підстав для занепокоєння немає. Щороку підприємства комунальної теплоенергетики України зіштовхуються з певними складнощами, які, як правило, вирішуються у робочому порядку. Проте, відзначає Володимир Чернявський, нині важливо спрямовувати усі зусилля не на скорочення споживання природного газу, а, перш за все, на зменшення собівартості виробництва теплової енергії. Серед чинників, які впливають на останню, – вартість газу, електричної енергії, експлуатаційні витрати тощо. Частково компенсують вплив цих чинників заходи з підвищення енергоефективності виробництва теплової енергії. Цього року на реконструкцію та модернізацію котелень Полтави підприємство витратило майже 30 мільйонів гривень. Поряд із цим, левова частка економії тепла, розповідають на підприємстві, залежить і від енергоощадного споживання теплової енергії споживачами: в оселі, у місцях загального користування, підвалах житлових будинків і у будинку вцілому – проведення так званої термомодернізації приміщень.
Загалом, фахівці «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» впевнені у тому, що нинішній опалювальний період, попри всі технічні складнощі та жорстку економію, пройде у звичайному режимі: із теплом та затишком в оселях полтавців та відповідальному ставленні останніх до питань розрахунків за послуги підприємства.

Стрічка новин