З Полтави на Схід виїхав гуманітарний вантаж

Близько 2 тон гуманітарної допомоги відправив на Схід волонтерський центр Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви. Окрім продуктів харчування та теплих речей, на фронт поїхали і саморобні пічки, які виготовляють полтавські умільці.

Громада Супрунівки, Абазівки та Полтави зібрала чималу допомогу для бійців, які нині знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції. Значну увагу волонтери приділили продуктам харчування і зібрали не один мішок картоплі, капусти та моркви. А поряд з цим – ящики з домашньою консервацією, макаронні вироби та солодощі, якими вже незабаром смакуватимуть наші бійці.

/протодиякон Олександр, прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
Хочу подякувати спонсорам, що долучилися. Це невеликі підприємства. Вони не бажають називати свої імена. Вони передали оці нагрівачі, які працюють на дизпаливі. Передавали багато коштів, на які ми закупили бензопилу/

Вся волонтерська допомога безкоштовно зберігається на території приватної фірми, власник якої не хоче називати своє ім'я. Тут знаходяться і пічки, які виготовляють полтавські майстри.

Це – піддувайло, один з основних елементів таких буржуйок. Сама ж пічка називається «бубафоня».

/Євген Логвінов, пенсіонер, волонтер
Звичайна плитка горить знизу до верху – знизу піддувайло, як потрібно. Ця плитка – ні. Вона горить зверху донизу. І ось це виходить піддувайло/

Місцеві умільці вже виготовили близько двох десятків таких пічок. Це значно дешевше, ніж купувати у магазинах, наголошує Євген Логвінов.

/Євген Логвінов, пенсіонер, волонтер
Якщо на черметі ми купуємо балон – 150 гривень, труба – 50 гривень. Це вже 200. Десь 250 гривень виходить. 250. А люди дають і так приносять. Тоді дешевше виходить/

Нова ж коштує більше 1000 гривень. Пічки та продукти волонтери завантажили в автомобіль, який і повіз «гуманітарку» на Схід.

Таких гуманітарних рейсів волонтерський центр Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви вже здійснив близько десяти.

Стрічка новин