18 листопада Президент України прийняв заяву про відставку голови Полтавської ОДА В.Бугайчука

18 листопада Президент України Петро Порошенко прийняв заяву про відставку голови Полтавської облдержадміністрації Віктора Бугайчука. Ім'я нового губернатора наразі невідоме. Проте експерти «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства» вивчили шанси провідних громадських та політичних діячів області на цю посаду. Що з цього вийшло – дивіться далі.

12 листопада Віктор Бугайчук продемонстрував полтавським журналістам свою заяву про звільнення. Менше ніж за тиждень її підписав Президент України Петро Порошенко. Щойно крісло очільника Полтавської області звільнилося, постало питання: хто стане наступним губернатором. Фахівці «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства» наразі виокремлюють трьох осіб, які мають усі шанси обійняти цю посаду.

/Діонісій Каплін, експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства»
Найбільше шансів сьогодні ми можемо бачити у Валерія Головка, через те, що «Народний фронт» за пропорційною системою отримав перше місце в Україні і в коаліційних домовленостях вони відіграють важливу роль/

На другій позиції у своєрідному рейтингу претендентів на посаду губернатора – на перший погляд несподівана кандидатура Світлани Свищевої. Проте аналітиків не дивує, що багаторічний керівник проекту «Сорочинський ярмарок» потрапила до цього переліку.

/Діонісій Каплін, експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства»
Не дивно, що саме Світлана Свищева має певні шанси, тому що, по-перше, вона очолює «Третю республіку», яку до вступу в Блок Петра Порошенка очолював Юрій Луценко. Вона за часів Кучми очолювала Народно-демократичну партію на Полтавщині, вона була заступником губернатора з гуманітарних питань та мала керівні посади в Києві. Говорити про те, що вона не має адміністративного досвіду, не є правильним/

Третім претендентом на посаду представника Президента в області може стати Роман Товстий, який 8 місяців пропрацював заступником губернатора. Експерти також не виключають, що пост голови Полтавської облдержадміністрації обійме нова для нашої області людина, проте шанси розіграшу такого сценарію вкрай мізерні.

Стрічка новин