В Полтаві зафіксовано випадок захворюваності гарячкою Ебола

В Полтаві зафіксовано випадок захворюваності гарячкою Ебола. Такою була легенда навчань, що пройшли на базі обласної інфекційної лікарні. Тут фахівці різноманітних медичних структур відпрацювали спільні дії у випадку поширення цієї недуги на території України.

Вірус Ебола, розповідають лікарі, передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини. Тому під час спілкування з хворими потрібно бути максимально обережним, особливо медичним працівникам.

/Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст ДОЗ Полтавської ОДА
Ми своєчасно повинні ізолювати пацієнта, ми своєчасно повинні захистити медперсонал і ми повинні своєчасно прийняти всі заходи, щоб ця інфекція не розмножилася серед населення/

За легендою навчань, до обласної лікарні хворого привезла «швидка». Інфікованого – на ліжко, автомобіль – на санітарну обробку, а лікарів без захисних костюмів – на три тижні в ізолятор.

/ІНТЕРШУМ
Про ізолятор/

Лікарі у протичумних костюмах беруть в хворого аналіз крові.

/ІНТЕРШУМ
Беруть аналіз/

Далі пишуть направлення, яке, як і аналіз, поміщають в захисний пакет.

/ІНТЕРШУМ
Пишуть направлення/

Це все кладуть у захисний контейнер, який, як і лікар, який його несе, піддається ретельній санітарній обробці. Після цього контейнер відправляють на дослідження в Київ. Подібні навчання, зазначають фахівці, спрямовані на відпрацювання механізму дій ряду служб під час виявлення вірусу Ебола.

/Володимир Мохначов, начальник відділу ДОЗ Полтавської ОДА
З моменту виклику бригади швидкої допомоги, яка не знає, що їде до хворого Еболою, як діятиме перша бригада, як наступна бригада, як діятиме СЕС і служба сімейної медицини/

Для гарячки Ебола характерний гострий початок із симптомів вираженої інтоксикації, швидке підвищення температури до 38-39 градусів тривалістю 5-7 днів. Далі можливі висипи, лущення шкіри та кровотечі. Прогресуючи, хвороба призводить до сильного зневоднення і втрати маси тіла. Смерть може наступити на 2-му тижні. З початку року у світі зареєстровано близько 15 тисяч інфікованих та понад 5 тисяч смертей, викликаний гарячкою Ебола.

Стрічка новин