Активним розвитком економічної сфери Полтави найближчим часом займуться депутати міської ради, підприємці міста та американські фахівці з економіки

У міськвиконкомі пройшла перша зустріч координаційної групи з питань економічного розвитку міста.

Це – перше засідання робочої групи з розробки стратегії економічного розвитку міста. Міський голова Андрій Матковський, який і вів цю зустріч, наголосив на тому, що Полтаву буде залучено до проекту Агенства США з Міжнародного розвитку "Економічний розвиток міст". Робота триватиме упродовж кількох наступних місяців. Робоча група, яка складається з 29 осіб, серед яких – депутати міської ради, керівники підприємств, підприємці та представники громадських організацій, прийматиме всі рішення стосовно напрямків і пріоритетів майбутньої стратегії економічного розвитку обласного центру. Самі ж фахівці американського проекту здійснюватимуть методологічне забезпечення роботи комітету. Міський голова Андрій Матковський зазначив, що попереду у робочої групи нелегка, але важлива робота.

Крім того, структурними підрозділами міськвиконкому спільно з депутатськими комісіями буде підготовлено так званий профіль громади, або паспорт міста. У ньому будуть представлені основні показники розвитку обласного центру та стратегічні плани з точки зору полтавської громади. Всі ці документи - соцопитування, профіль громади - будуть розглянуті на робочих зустрічах, і на підставі цього розроблять стратегічний проект плану економічного розвитку Полтави. Він має пройти процедури громадських слухань, депутатських комісій, і вже потім – затвердження на сесії міськради. До речі, американський проект міського економічного розвитку працює у 44 містах України, а у 33 з них робота над планами завершена. Приємно, що американські фахівці зазначили - Полтаву вони залишили майже насамкінець, адже їхнє прислів'я говорить "Найсмачніше треба залишати на кінець обіду". Полтаву вони вважають одним з найпривабливіших міст країни щодо економічного потенціалу.

Проект "Економічний розвиток міст" має на меті забезпечити сталу спроможність українських міст залучати інвестиції, розвивати підприємництво та створювати нові робочі місця. Завершити роботу над стратегічним планом економічного розвитку Полтави планують на початку листопада.

Стрічка новин