Питання залучення інвестицій в область - на постійному контролі органів місцевого самоврядування

Та чи готові ми сьогодні прийняти інвестиційні кошти? Про це йшлося на спеціальній нараді в облдержадміністрації. Учасники засідання також обговорили й проведення на Полтавщині Інвестиційного Форуму.

Саме Інвестиційний Форум, який має пройти на Полтавщині, покликаний об’єднати прагнення місцевої громади зробити край заможним, та бажання інвесторів знайти гідне застосування своїм коштам. Однак останніх, в більшості, не влаштовують пропоновані умови. Скажімо, для будівництва промислового центру іноземному інвестору сьогодні потрібний не просто шмат землі, а й розвинені комунальні мережі, автошляхи, залізниця, інтернет. Такі вимоги ставлять місцевих керівників перед дилемою: що краще - залучити інвестиції й разом з цим взяти на себе тягар забезпечення відповідних європейських стандартів, чи власними коштами розвивати регіон.

Понад триста двадцять чотири мільйони доларів США вже залучені в розвиток області. Сорок два з половиною мільони – інвестиції у розвиток Полтави. За цим показником регіон посідає десяту сходинку серед двадцяти семи. 281 земельна ділянка Полтавщини готова до прийому можливих інвестицій. Та все ж такі темпи, на думку губернатора Валерія Асадчева, недостатні. Зважаючи на ювілейні дати, готельний бізнес краю має сягати рівня світових брендів. Тому вже сьогодні нульова кредитна ставка для інвесторів у цьому бізнесі має бути хорошим стимулом.

Стрічка новин