Сьогодні «золоте весілля» відзначає творче подружжя Полтави

Сьогодні «золоте весілля» відзначає творче подружжя Полтави. Він – Заслужений художник України, який поставив більшу частину вистав у Полтавському театрі ляльок. Вона – майстер бутафорного цеху, яка втілює ескізи чоловіка у життя. Василь та Марта Безулі 50 років живуть разом, і уже тридцять – працюють на одній роботі.

У Василя та Марти Безуль 17 листопада – «золоте» весілля. У 62-му році молодий Василь Іванович приїхав у містечко Варшаву Закарпатської області, там і зустрів свою дружину. Весілля справили через два роки. Після театрального училища молодого спеціаліста направили до Хмельницького, Василь Іванович був головним художником тамтешнього театру ляльок. Потім Міністерство культури перевело його до Полтави. Тут уже чоловік та дружина стали колегами. Вони разом творять ляльку та декорації для вистави.

/Василь та Марта Безулі, 50 років разом
- З0 років разом у театрі проробили. Виростили двох дітей. В нас прекрасна дочка Тетяна та син Володимир. Є в нас двоє онуків, Максимко та Сергій.
- І один правнук - це чудо!/

На сцені усе готове для вистави «Айболит». Ляльки для подружжя – як діти. Усі чимось схожі на батька – художника-постановника Полтавського театру ляльок Василя Безулю.

/Єгор Ткаченко, керівник літературно-драматичної частини Полтавського обласного академічного театру ляльок
В театрі є 60 вистав діючого репертуару, в якому Василь Іванович зробив більше, ніж половину вистав. Уявіть собі, що в кожній виставі близько 10-12 ляльок, є ляльки підмінні, одна лялька підміняє іншу. І все це потрібно зробити, спочатку створити ескіз/

За його ескізами працюють майстри бутафорного цеху, серед яких – і дружина Марта Михайлівна. Ескізи, старі афіші та списані ляльки зараз зносять до цього музею. Його планують відкрити у театрі після новорічних свят. У руках подружжя – Омелько та Царівна Несміяна. Кожна лялька для Василя Безулі дорога. Проте найбільш улюблені – гоголівські персонажі. Оці – із вистави «Різдвяна ніч».

/інтершум (в кадрі - показує на ляльку)
свій характер.../

Іще нам показали кабінет, де народжується лялька. Тут купа ескізів та макетів.

/інтершум
ескіз до вистави «Стійкий олов'яний солдатик»/

Інструменти і ще мила дрібничка – подарунок колег. Гусеня – точна копія персонажа із вистави. Його прототип не зникає зі сцени уже 20 років. У холі тетру щоразу перед виставою фотографуються діти. Цього крокодила люблять не тільки вони. Русалонька теж створена подружжям Безуль.
У вік, коли говорять про кризу родини, коли кількість розлучень зашкалює, Василь Іванович та Марта Михайлівна кажуть: ніяких секретів сімейного довголіття не існує.

/Василь та Марта Безулі, 50 років разом
- Просто любов і вірність.
- Просто треба довіряти один одному в першу чергу, поступатися одне одному/

Стрічка новин