Для аграріїв Полтавської області 2014 рік став неурожайним на кукурудзу

Для аграріїв Полтавської області 2014 рік став неурожайним на кукурудзу. Одні райони показали низькі врожаї, інші – навпаки. Вцілому в обласній державній адміністрації прогнозують зібрати 4 мільйона 700 тисяч зерна цієї культури. Що вплинуло на ріст кукурудзи нинішнього літа – подробиці у нашому матеріалі.

На території Полтавської області залишається зібрати з полів близько 8% кукурудзи. Уже вдалося заготовити близько 4,5 мільйонів тон, порахували в обласній державній адміністрації. Але цьогорічний урожай кукурузної культури називають недостатнім.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
У нас цілий ряд районів, такі як Семенівський, Глобинський, Козельщинський, Кобеляцький, частина – Санжарський, Машівський, Кременчуцький. Окремі підприємства мають до 40 центнерів кукурудзи. Ви ж розумієте, що це взагалі неврожайність для кукурудзи/

Для порівняння: середня врожайність зараз – 53 центнера з гектара, говорять представники Департаменту агропромислового розвитку. А це показує, що Полтавщина нинішнього року особливо понесла збитки від літньої засухи.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Однозначно: технології були витримані. Це незважаючи на те, що значно подорожчали всі матеріально-технічні ресурси. Але погодні умови внесли свої корективи/

Хоча в тих районах, де була волога, цьогоріч збирали по 70-100 центнерів, розповів Сергій Фролов. Загалом же, за урожайністю зернових культур Полтавська область цьогоріч все-одно залишається серед кращих. Випередити її може тільки Вінницька область.

Стрічка новин