З початку року на території області внаслідок ДТП майже 160 осіб загинуло та понад 1000 травмовано

З початку року на території області внаслідок дорожньо-транспортних пригод майже 160 осіб загинуло та понад 1000 травмовано. Частина цих ДТП сталася як з вини водіїв, так і з вини пішоходів. Відтак, щоб зменшити цю статистику, Державтоінспекція провела ряд профілактичних заходів.

Повертаючись ввечері додому, пані Ірина отримала подарунок від працівників Державтоінспекції Полтавщини. Щоб бути помітною у темряві, ДАІ-шники вручили жінці спеціальний світловідбиваючий браслет.

/Ірина Колбашова, пішохід
Такі елементи дуже потрібні, бо в нас неосвітлені вулиці. Іноді страшно переходити через дорогу, бо тебе не бачать. Зараз, коли я отримала права, то я тепер розумію водіїв: дійсно темно і не видно. Коли є такий елемент, то не так страшно/

Пішохід – найвразливіша категорія учасників дорожнього руху, тому з ними, впевнені фахівці, необхідно постійно проводити профілактичну роботу.

/Наталія Варченко, старший інспектор УДАІ УМВС України в Полтавській області
За 10 місяців на території області сталося 213 ДТП за участю пішоходів, на жаль, 52 людини загинуло та більше 180 травмовані/

Представники ДАІ роздавали світловідбиваючі елементи як дорослим, так і дітям, аби останні були помітні для водіїв у темний час доби та під час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період.

/Бліци
- В темряві ми іноді буваємо непомітними і цим самим можемо спричинити, не бажаючи цього, аварію
- Тут дуже жвавий рух, і вже неодноразово були такі ситуації. Велике спасибі працівникам ДАІ/

Задоволена таким подарунком і пані Світлана. Серед пішоходів, вважає, в першу чергу необхідно позначати пенсіонерів.

/Світлана Андрієнко, пішохід
Вони практично беззахисні перед різними обставинами і на таке будуть реагувати. Навіть, коли я їду на дачу в жовтому костюмі, то всі оглядаються, мене пропускають/

Не забули ДАІ-шники і про водіїв. Особливо тих, хто рухається за містом. Водіям роздали листівки з проханням дотримуватися правил та не зловживати алкоголем за кермом. В іншому разі на нього чекає штраф від 3,5 тисяч гривень або інше покарання на розгляд суду.

/Ігор Лещенко, старший інспектор взводу №1 роти ДПС ДАІ Полтавщини
Якщо водій знаходиться у стані алкогольного сп'яніння і в нього неадекватна поведінка, пропонуємо йому тест на алкоголь. Якщо проба позитивна, то усуваємо його від керування транспортним засобом/

Щодня на дорогах області інспектори зупиняють близько 15 п'яних водіїв. З початку року сталося 81 аварій, спричинених керуванням авто в нетверезому стані. В цих ДТП 112 людей травмовано та 11 загинуло.

Стрічка новин