Полтавщина має великі передумови для ведення рибного господарства

Полтавщина має великі передумови для ведення рибного господарства. Так половину площ водних об'єктів в області займають два водосховища. Решта – болота, річки та ставки. Орендну плату останніх обласні чиновники вирішили формувати більш об'єктивно. Що для цього пропонують – дивіться далі.

На території Полтавської області – 147 тисяч гектарів земель водного фонду. Більшість із них – 78 тисяч – займають два водосховища: Кременчуцьке і Дніпродзержинське. Дві з половиною тисячі нараховують обласні фахівці ставків. Із них 231 – без води, тому що гідротехнічна споруда потребує капітального ремонту. Навпаки, налагодились справи, зазначають у Головному управлінні Держземагентства Полтавщини, з тими ставками, що допомагають у рибному промислі.

/Григорій Шарий, заступник начальника ГУ Держземагентства у Полтавській області
За останні 2-3 роки справи більш-менш з тими ставками, які мають змогу використовуватись об'єктивно для рибогосподарських потреб, і підпадають для товарного виробництва даної продукції/

За ці водні об'єкти процесуально взялися в обласній адміністрації.

/Григорій Шарий, заступник начальника ГУ Держземагентства у Полтавській області
Обласна державна адміністрація ініціювала надання земель водного фонду (адже це її компетенція) на конкурсних засадах шляхом відповідних аукціонів. І це більш об'єктивно буде формувати орендну плату за землю водного фонду/

Не стосується це протиерозійних ставків та тих, що знаходяться у межах населеного пункту, бо вони несуть соціальні функції і їх не можна передавати в оренду.

Стрічка новин