На другому місці після єврейського народу найбільш незахищені роми

На другому місці після єврейського народу найбільш незахищені роми. Так вважають вони самі. Щоб українська спільнота стала більш толерантною, за «круглим столом» зібралися усі, причетні до проблеми. 

У Полтавській обласній державній адміністрації за «круглим столом» – правоохоронні органи, особи, які займаються правами лююдини, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та самі роми.

/Микола Чернявський, голова ГО «Миргородські рома»
Наш народ другим вважається за геноцидом. Перший – це єврейський, другий – романський. Хочеться, щоб цей народ влився в українське середовище. Щоб в Україні не вважали, що це ром, чи циган, чи єврей, щоб було це одне/

Таке засідання «круглого столу», за яким намагаються вирішити проблеми ромської нацменшини у Полтаві, – вперше. Серед ініціаторів – Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження», яка займається захистом прав ромської громади. Від журналістів попросили адекватного та толерантного висвітлення життя національних меншин.

/Ольга Жмурко, директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження»
Що стосується роботи влади, то тут дійсно потрібна певна консолідація різних департаментів, які є ключовими при вирішенні проблем, які притаманні цій національній меншині/

Ромська спільнота на Полтавщині нараховує близько півтори тисячі громадян. Нещодавно прийнято обласний План заходів із реалізації Стратегії її захисту та інтеграції в українське суспільство. Серед пріоритетних напрямків – соціальний захист і зайнятість ромів, їх правовий захист та охорона здоров'я, а також підвищення освітнього рівня та задоволення культурних потреб.

Стрічка новин