10 мільйонів проти 200 - цьогоріч до України не поспішають їхати туристи

Минулоріч Україна прийняла 200 мільйонів туристів, нині їх, за даними Держтуризмкурорту, нарахували лише 10 мільйонів. Така ситуація склалася за рахунок меншого відвідування сусідами, в основному – білорусами та росіянами. Як намагаються виправити ситуацію працівники інфраструктури та туризму – розповідали фахівці під час Восьмої Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині».

Полтавську область не поспішають відвідувати. Потік туристів як українських, так й іноземних, аналізують в облдержадміністрації, невпинно зменшується.

/Лариса Оніщук, начальник управління з питань туризму і курортів Полтавської ОДА
Кількість груп організованих туристичних зменшилася, але збільшилися поодинокі – сім'ями, родинами відвідувачі/

Попри це у Полтавському міському будинку культури у четвер відкрилася 8 Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині».
Представники районів області приїхали себе презентувати.

/Лариса Оніщук, начальник управління з питань туризму і курортів Полтавської ОДА
Наголошуємо на можливостях лікувально-оздоровчого туризму. Це наші 12 санаторно-курортних закладів. Цікавлять сьогодні споживача садиби сільського зеленого туризму. Для них сьогодні буде проведено круглий стіл і кожний зможе себе презентувати/

Про те, що потоки туристів цьогоріч надзвичайно знизилися, говорять і запрошені гості – представники Сумщини. Напруга з екскурсантами і туристами у сусідньому регіоні також зросла. Колеги приїхали до Полтави не тільки себе прорекламувати, а й повчитись і поділитись досвідом.

/Антоніна Ігнатченко, завідувач сектором туризму та охорони культурної спадщини Сумської ОДА
Ми збільшили по Україні подорожі: на Закарпаття, Прикарпаття, центральну частину України пропагували. Зрозуміло, тенденція є до росту сільського зеленого туризму. Це є один із видів соціального відпочинку, і тому ми його пропонували, бо криза як в країні, так і в кожного в сім'ї/

Виправляти таку ситуацію, впевнені фахівці, треба комплексно: і пропагуючи туризм внутрішній, і знижуючи ціни. Наприклад, за рахунок короткоденних відпочинків для найближчих областей-сусідів. А ось полтавцям, як приклад, запропонували долучитись 14 листопада до безкоштовної пішохідної екскурсії обласним центром «Будинки Полтави розповідають».

Стрічка новин