За останній місяць в області ціни на соціальний хліб зросли до 7%

На Полтавщині незадовільно виконують умови меморандуму про ціну на соціальні сорти хліба. Продукт номер один за останній місяць зріс у ціні на 3-7%. Але чиновники в обласній державній адміністрації переконують: дефіциту зерна і борошна для випічки соціальних сортів хліба в Полтавській області не буде.

На Полтавщині цьогоріч зібрали близько мільйона тон пшениці, із них 70% – продовольчої. Восени вона стала особливо затребуваною зернотрейдерами, підсумовують в Департаменті агропромислового розвитку обласної адміністрації. Але меморандум, що підписали в Полтаві для утримання ціни на соціальні сорти хліба для населення, нині вдається виконувати тільки на 76%.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Якби ми зараз взагалі відпустили ціни – мали б значно більший ріст цін. Це однозначно. Треба про це говорити. У цьому році завдяки меморандуму ми все ж таки зуміли зробити певний резерв зерна/

Цей резерв в Полтавській області зараз становить 18 тисяч тон. Але вберегли його, говорить Сергій Фролов, виключно за рахунок домовленостей між районними адміністраціями і сільгоспвиробниками. 11 тон зерна, які заплановано мали б продати хлібопекарським підприємствам і таким чином забезпечити сталу ціну на кінцеву продукцію, реалізувати не вдалося. Купили тільки 3,5 тисячі. Замість домовлених меморандумом 1840 гривень за тону зерна зернотрейдери нині просять дві з половиною тисячі. Ціни закупівельні звичайні полтавці відчули, купуючи хліб.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
В області довго ми стримували ціну, і тому в середньому по Україні зріст був десь на 4%. По області – на 7%. Але ціна зараз на соціальні сорти хліба на рівні середнього по Україні/

Штрафні санкції у такому випадку юридично не передбачені, кажуть фахівці. Обласні чиновники пропонують закуповувати зерно в Агрофонді. І єдиний вихід, які нині пропонують, – продовжувати переговори з аграріями і пекарями.

Стрічка новин