У Полтаві – 65 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

У Полтаві – 65 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їх кількість хоч повільно, але зростає. Жителі ОСББ самотужки вирішують свої комунальні проблеми: хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання, кому здавати в оренду нежитлові приміщення. Все це – щоб проблемні питання вирішувались якнайшвидше. У Полтаві на засідання Ради голів ОСББ запрошують представників органів виконавчої влади та керівників комунальних підприємств. Цього разу мешканці зустрілися з начальником інспекції по контролю за благоустроєм Русланом Редьком. Про що говорили – дивіться далі.

Процес створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків розпочався у 1995 році, на кінець 2011-го в Україні налічувалось майже 12,5 тисяч об'єднань, а це – понад 10% усіх житлових будинків країни, які мають п'ять і більше поверхів. Хоч у Полтаві ОСББ небагато, але проблем, які доводиться вирішувати, їх мешканцям вистачає.

/Олег Тертишник, голова Асоціації підтримки ОСББ м. Полтава
Можливо, це й гарно, бо ті питання, які вирішуються на сьогоднішньому етапі, вони залишаються невирішеними. Законодавство не пристосоване до діяльності ОСББ в сьогоднішніх умовах, тому буде краще, якщо ми відшліфуємо всі ці питання в тій кількості, яка є. А потім будемо працювати масово, вже без перебоїв/

Одна із проблем, яка залишається невирішеною, – прибирання прибудинкової території та вивезення сміття. Щоб змінити ситуацію, голови ОСББ Полтави запросили на своє засідання начальника інспеції по контролю за благоустроєм Руслана Редька.

/Руслан Редько, начальник інспекції по контролю за благоустроєм м.Полтави
Кожне ОСББ повинне займатися своєю роботою, своєчасно вивозити сміття, зокрема, будівельне, яке знаходиться біля будинків і не вивозиться протягом тижнів, а повинне вивозитись щодня/

Комунальне автотранспортне підприємство 1628 займається вивезенням побутових відходів, а от позбутися будівельних можна за окрему плату. Щоб не платити, полтавці часто залишають старі меблі та інший громіздкий непотріб на контейнерних майданчиках. В ОСББ ця проблема теж існує, нині завдання – вирішувати її вчасно.

Стрічка новин