Полтавським даїшникам пустили кров

Полтавським даїшникам пустили кров. У середу працівники Державтоінспекції стали донорами на обласній станції переливання крові у Полтаві. Але запевнили: цього дня до такої акції долучилися їх колеги у різних районах області. З часу проведення на Сході України антитерористичної операції вже півтисячі полтавських автоінспекторів поділилися своєю кров'ю.

450 мілілітрів крові – загальноприйнята доза, здати яку у середу зранку на подвір'ї станції переливання крові вишикувались полтавські державтоінспектори.

/Петро Блажівський, начальник УДАІ УМВС України в Полтавській області
Ми сьогодні здаєм, десь 70 чоловік, плюс – по області кожні райони – десь по 200 чоловік вцілому ми сьогодні здамо для учасників АТО та для учасників дорожнього руху, які потрапили в дорожньо-транспортні пригоди з тяжкими наслідками/

Ігор Ріжко – інспектор ДПС з обслуговування міста Полтави. На службі він 10 років. До процедури вже звичний, тому особливо не готувався.

/Ігор Ріжко, інспектор ДПС з обслуговування міста Полтави. 10 років у службі
В армії коли служив – здавав, і після цього вже здавав раз чи два. І сьогодні прийшов здавати. Поснідав, та й прийшов/

Навіщо здавати кров – Ігор Ріжко пояснює зрозуміло і без пафосу.

/Ігор Ріжко, інспектор ДПС з обслуговування міста Полтави. 10 років у службі
Брат у мене там служить, в зоні АТО. З самого початку служить. Однокласник. Сам отам був, та наші всі колеги там вже побували. Хорошого там нема нічого/

Від законного вихідного інспектор відмовився, бо щойно був у відпустці. А якщо треба буде ще стати донором – обіцяє повернутись на станцію.
2 дні вихідних: у день здачі крові та інший – на власний розсуд – це загальноприйнятий бонус для донорів. Але державні автоінспектори говорять, що їм вони не потрібні.

/Петро Блажівський, начальник УДАІ УМВС України в Полтавській області
Я думаю, що хлопці здорові, молоді, їм не знадобляться відгули, вихідні. Якщо хтось попросить – ми їм надамо обов'язково/

Перевірка стану здоров'я, як-то вимірювання тиску, паспорт на стіл – і за 5-7 хвилин самої процедури – ще одна порція крові. Без жалю ділиться нею і начальник ДАІ міста Полтави Олександр Крайник. З лікарняного ліжка встає бадьорий та веселий.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтави
Почуття виконаного громадяського обов'язку. Нормально. Голова не крутиться.
– Перший раз здаєте кров?
– Так/

Після перевірки цю кров перероблять та покладуть у запаси. За рік близько 11 тон життєво важливої рідини заготовляють на обласних станціях. Активна позиція полтавців, наголошують лікарі, – отримувати необхідний запас компонентів донорської крові і задовольняти потребу у них на 100%.

/Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові
Військовий госпіталь, коли були поранення, ми надавали їм. Інші регіони на сьогоднішній день поки що не зверталися, але у нас запас є. Якщо буде у цьому потреба – ми готові надати цю допомогу/

Ділитися своєю кров'ю здорова людина може 4-5 разів на рік, кажуть фахівці. З розрахунком, що після здачі крові донору дозволяють приходити за 2 місяці.

Стрічка новин