У Полтаві презентували результати всеукраїнського вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування

У Полтаві презентували результати всеукраїнського вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування. Досліджували рівень публічності міського голови, депутатів міської ради та виконкому. Визначали, наскільки вони є прозорими, відкритими та підзвітними у взаємодії з мешканцями. 

Індекс публічності місцевого самоврядування в Україні вимірюють 2-й рік поспіль. Торік у дослідженні взяли участь 11 міст, цього року – усі обласні центри, окрім Криму. З липня по вересень за різними критеріями прозорості, відкритості та підзвітності оцінювали міського голову, виконком та депутатів міської ради. Результати показали, що лише Вінниця та Івано-Франківськ мають задовільний рівень публічності, Донець та Черкаси – непублічні. Усі інші міста мають низький рівень публічності місцевої влади. Картина, яку побачили, проаналізувавши ситуацію у Полтаві, виявилась несподіваною.

/Вадим Штефан, керівник проектів Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Ми досить непогано виглядаємо по публічності міського голови, він 52% займає/

Чому так склалося, говорять дослідники, – це вже інше питання. Факт залишається фактом. Окрім Полтави, за результатами дослідження, найбільш публічними є міські голови Івано-Франківська, Вінниці, Хмельницького та Києва.

/Вадим Штефан, керівник проектів Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»
В червоній зоні у нас знаходяться депутати МР, тобто вони є абсолютно не публічними, і за багатьма критеріями люди про них взагалі нічого не знають. Ось що нас тягне донизу. Якщо ми піднімемося тут, то будемо зростати в рейтингу/

Полтавці матимуть вільний доступ до результатів досліджень, обіцяють організатори. Відповідні документи з усіма оцінками передадуть і до міської ради. Це, говорять, нагода подивитися на себе збоку, оцінити сильні та слабкі місця.

Стрічка новин