Через 305 років після Полтавської битви у селі Жуки встановили пам'ятник Заступниці козацтва

У селі Жуки на батьківщині писаря і козацького літописця Самійла Величка, поблизу знищеної за Радянських часів і відбудованої 2005 року Покровської церкви, встановили пам'ятник Покрові Пресвятої Богородиці. Відкриття Образу козацької Заступниці бачила наша знімальна група.

Кам'яна Заступниця схилила голову над землею, де понад триста років тому лилася кров українських козаків. Сьогодні, коли в Україні знову ллється кров її синів, встановлення Пам'ятника Покрові Пресвятої Богородиці – особливо символічне.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
В такий тяжкий для України час Бог благословив встановити, відкрити цей Образ. Я думаю, що це символічно. Це ознака того, що на нашому боці правда, Бог і заступництво Пресвятої Богородиці. Я думаю, що буде перемога зі сприяння Божого, бо ми відстоюємо правду, свою державу, незалежність і віру/

Місце встановлення Образу – також символічне. Пресвята Богородиця височіє над земляним курганом у селі Жуки на батьківщині писаря і козацького літописця Самійла Величка, поблизу знищеної за Радянських часів і відбудованої 2005 року Покровської церкви.

/Володимир Зайцев, писар Українського козацтва Полтавської області
Ми зробили автопробіг зі Сходу на Захід по всій наші державі і зібрали землю з козацьких могил, з міст, де був Мазепа. Тут є земля з Києва, Конотопа, майже з усіх міст України сюда вона звезена/

Це – перше і єдине місце вшанування загиблих козаків, яке з'явилося на Полі Полтавської битви через 305 років після її закінчення, наголошує Володимир Зайцев. Поруч із пам'ятником планують спорудити Музей історії козацтва.

Стрічка новин