Із 21 жовтня у Полтаві офіційно розпочався опалювальний період

Із 21 жовтня у Полтаві офіційно розпочався опалювальний період. Утім цього року чи не найголовнішим завданням теплоенергетиків стало досягнення максимальної енергоефективності виробництва і транспортування теплової енергії. І цілком природно, що, готуючись до зими, комунальники розширили перелік об'єктів теплопостачання міста, які зазнали модернізації або навіть повної реконструкції. Останні, переконані на підприємстві «Полтаватеплоенерго», мають допомогти заощадити енергоресурси та істотно підвищити ефективність використання енергоносіїв, вартість яких на сьогодні є досить відчутною.

Котельня, що знаходиться за адресою Червоноармійська, 7 початок нового опалювального сезону зустріла в оновленому вигляді. Ще минулої весни тут розташовувалися котли з коефіцієнтом корисної дії менше 81%. Нині, завдяки проведеній реконструкції, тут встановлено сучасне котельне обладнання від провідних європейських виробників. А самі котлоагрегати, розповідають фахівці підприємства «Полтаватеплоенерго», дозволяють не лише збільшити коефіцієнт корисної дії до 95%, а й істотно скоротити споживання і природного газу, і електроенергії.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Економія природного газу по зазначеній котельні складає 13%, в середньому це близько 165 тисяч куб метрів на рік. Також розраховуємо зекономити 80 тисяч кВт/год електричнох енергії і, крім того, зменшуються витрати на фонд заробітної плати. Всього по даній котельні плануємо зекономити не менше 1 млн гривень на рік/

На реконструкцію котельні на Червоноармійській, 7 витратили близько 3,5 млн гривень. Термін окупності цих інвестицій, говорить Володимир Пасічко, не перевищує 4 років. Модернізація об’єктів теплопостачання у Полтаві торкнулася також низки інших котелень. Серед проведених у них робіт - заміна застарілих котлів, насосного обладнання, системи автоматизації. Крім цього, вдалося замінити майже 6 км теплових мереж. Загальна вартість усіх цих робіт складає більше 27 млн гривень. Заходи із модернізації та реконструкції об’єктів теплопостачання, переконані на підприємстві, здатні істотно підвищити енергоефективність виробництва теплової енергії. Фахівці «Полтаватеплоенерго» підрахували, що тільки цьогорічні заходи з оновлення обладнання та переведення котельних підприємства в автоматизований режим роботи вцілому по місту дадуть змогу зекономити понад 720 тисяч кубічних метрів природного газу та 400 тисяч кВт/год електричної енергії. Фактично, обсягів очікуваної економії тільки природного газу достатньо для опалення майже 360 осель полтавців протягом всього опалювального періоду. Разом із цим, з метою часткового заміщення природного газу у Полтаві планують розширювати впровадження обладнання на альтернативних та відновлюваних джерелах енергії.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Передбачається реконструкція котельні за адресою Сільськогосподарська, 21, де планується встановити твердопаливні котли на альтернативному паливі. Зараз виготовляється проектна документація, оголошений тендер на закупівлю котельного обладнання/

Опалювальний період 2014-2015 рр. у Полтаві офіційно стартував 21 жовтня. На сьогоднішній день, звітують на підприємстві, теплом забезпечені усі об'єкти соціального значення (дитячі садочки, школи, лікарні) та житловий фонд. Щоправда, на початку опалювального сезону у деяких районах міста не вдалося уникнути аварійних проривів теплових мереж, але всі вони були своєчасно ліквідовані фахівцями «Полтаватеплоенерго». На підприємстві запевняють: наразі підстав для хвилювань немає, тому споживачі у жодному раз не залишаться сам на сам із холодом.

Стрічка новин