Сьогодні в Україні та багатьох державах світу, де проживають українці, писали диктант національної єдності

Сьогодні в Україні та багатьох державах світу, де проживають українці, писали диктант національної єдності. А в Київському університеті імені Бориса Грінченка встановлювали рекорд з одночасного наймасовішого його написання в одному приміщенні. Не залишились осторонь Всеукраїнської акції і полтавці. В обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара під диктовку писали люди різного віку та національності. Як це було, бачили Марина Молька та Сергій Сепітий.

Полтавець Олександр Лукомінський закінчив школу понад півстоліття тому, тож диктантів не писав давно, хіба що в інституті, відтоді минуло 40 років. Це не завадило пенсіонеру приєднатися до Всеукраїнської акції з написання диктанту національної єдності на Українському радіо.

/Олександр Лукомінський
- Знання залишились?
- Перевіримо сьогодні: залишились, чи ні/

Разом з Олександром Лукомінським свої знання з української мови в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара сьогодні перевіряли й інші полтавці. Серед них - держслужбовець Андрій Даценко.

/Андрій Даценко
Кожен держслужбовець повинен володіти державною мовою, особливо в такий важкий час, коли в нашій країні маніпулюють мовними питаннями/

Частина учасників акції писали диктант, щоб перевірити знання з української мови.

/Альона Полтавець
Я просто збираюся вступати на факультет філології та журналістики Полтавського педагогічного університету, вирішила спробувати себе/

Спробувала себе і 19-річна Юлія Шевченко. Про акцію, яку традиційно проводять напередодні Дня писемності та мови, дівчина дізналася з Інтернету. Цього разу Всеукраїнський диктант пройшов в рамках святкування 90-річчя Українського радіо, назва – відповідна: «Українському радіо - 90 років».

/Юлія Шевченко
Головне - просто звикнути до голоса диктора і не хвилюватися, все буде добре/

Тисячі українців писали під диктовку автора підручників з української мови Олександра Авраменка, і не лише в Україні, а й в інших державах, де є українські діаспори. На адресу Українського радіо з 2000 року, відколи проводять акцію, надійшло 150 тисяч диктантів. Цього року вперше листи надсилали і в електронному вигляді.

/Вікторія Піскова, бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара
У нас сьогодні будуть ті люди, які є нашими добрими друзями, друзями бібліотеки. Вони не лише українці за походженням, це люди різного віку і національності. Головне – залучити різних людей, дати їм можливість відчути, що ми єдині/

Вперше за роки проведення акції переможці не отримають грошових премій, гроші передадуть бійцям на Схід України. Усі, хо напише диктант без помилок, стануть героями сюжетів в ефірі Українського радіо.

Стрічка новин