У Полтаві відкрилася чергова виставка

У Полтаві відкрилася чергова виставка. Свої роботи у техніці народного малярства представила майстриня Роксолана Дудка. Те, що колись малювали наші бабусі на печах та стінах, вона перенесла за допомогою гуаші на папір. Подібний стиль, кажуть фахівці, зустрічається рідко.

Роксолана-Світлана Дудка – повне ім'я художниці, чиї роботи представлені у музеї Панаса Мирного. Дівчина розповідає, що спочатку її назвали рідкісним на той час іменем Роксолана, потім батьки подумали і назвали Світланою на честь мами. У документах зараз ім'я подвійне, хоча в житті майстриню звуть Роксолана. Стиль, який вона обрала, такий же незвичний. Такими малюнками колись були оздоблені українські хати. Просто, душевно і оригінально, як для сьогодні.

/Роксолана-Світлана Дудка, майстер декоративного малярства
В минулому році ми їздили із сім'єю на Ягелонський ярмарок. Там вперше побачили, як роботи користуються попитом. Тому що Європа цього не бачила, вони звикли до холста, масла. А тут - папір і гуаш - от і вся техніка/

У роботах Роксолани зовсім немає чорного, а ще вона не малює на білому папері, він має бути неодмінно кольоровий. Образи прості і доступні кожному. Головна в них не техніка, а емоція, почуття, зізнається майстриня. Її малюнки роздивляється досвідчена колега. Художниця Наталя Сташкевич говорить: видно, що Роксолана в пошуках.

/Наталя Сташкевич, член творчого товариства «Художник» Полтавського відділу Українського фонду культури
Ось таких художників небагато. І якщо Роксолана буде цим займатися серйозно і досягне висот, вона буде однією із небагатьох. Тому що підіймати традиції, ось ці древні традиції, дуже складно/

Виставку можна відвідати у музеї-садибі Панаса Мирного упродовж місяця.

Стрічка новин