Самовільний вивіз дров із лісосмуг карається законом

Самовільний вивіз дров із лісосмуг карається законом. Це намагаються донести до громадськості лісівники. Вихідними рейдова група зустріла сімейну пару, яка не знала про це і мало не заплатила штраф. Як улагодити ситуацію законно – дізнавалася Олена Ляшенко.

Те, на чому зловили родину Юрчуків із села Кашубівки, що на Полтавщині, роблять чимало селян. Чоловік та дружина збирали дрова у лісосмузі навпроти власного городу.

/інтершум
- Ми не питали, я вам зразу кажу, воно валяється, гниє, перегниває/

Навіть якщо гниє - то чужа власність, і брати її без дозволу не можна, кажуть лісівники.

/інтершум
- Шановна, є закон, є постанова Кабінету міністрів №354, у якому написано, що це називається привласненням буреломних дерев, тут є хазяїн, ви повинні згоду в нього взять, щоб вам це виписали, документ у вас якийсь є?
- Ні, немає.
- А це самоуправство, ви самі приїхали і самі що хочете, те і робите. Згодні?
- Да, приїхали, бо бачимо, що воно валяється/

Інспектор Василь Бут телефонує до сільської ради. Там начеб-то не проти, щоб люди брали дрова.

/інтершум
Якось тут треба людям донести, щоб вони зрузуміли, що це можна брать, але законним шляхом, а не просто так/

Лісівники кажуть: людей чудово розуміють. Самі теж давно перейшли на опалення дровами. Ось вони заготовлені в садибі лісгоспу, а ось котел. Температура в приміщенні - 20 градусів з гаком.

/Олександр Кислий, працівник ДП «Полтавський лісгосп»
Такий котел дозволяє опалювати приміщенння середнього підприємства і економити кошти, так як опалення газом на сьогодні буде в 2-3 рази дорожче, ніж дровами/

Щоб зібрати дрова законним шляхом, треба узгодити свої дії із власником ділянки, на якій знаходиться лісосмуга.

/Олександр Кислий, працівник ДП «Полтавський лісгосп»
Це являється однією із бід лісового господарства. Населення не контролює того, де можна заготовляти, як можна заготовляти. Для того, щоб не було таких випадків, який трапився із рейдовою бригадою, я б рекомендував населенню з таким питанням, як заготівля дрів, звертатися до сільської ради або до лісництва/

Родина Юрчуків відбулася цього разу попередженням. А для злісних порушників законом передбачені штрафи розміром від 85 гривень.

Стрічка новин