Жителі Полтавщини здали 108 одиниць зброї та майже півсотні одиниць спецзасобів

Жителі Полтавщини здали 108 одиниць зброї та майже півсотні одиниць спецзасобів. Такі результати проведення з 1 по 31 жовтня на території області місячника добровільної здачі зброї, спеціальних засобів самозахисту, вибухових матеріалів та боєприпасів.

Правоохоронці Полтавщини підбили підсумки місячника добровільної здачі зброї, який проходив у жовтні. Найбільше здавали нарізну зброю армійського зразка – 25 одиниць. Гладкоствольних мисливських рушниць принесли 69 одиниць. Холодної зброї полтавці здали 10 одиниць. Зі спецзасобів переважали газові пістолети та револьвери. Найбільше зброї, зазначає начальник міліції громадської безпеки Полтавщини Сергій Альошкін, здали в Оржицькому районі.

/Сергій Альошкін, заступник начальника УМВС – начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Полтавській області
Як завжди найбільше здають в Оржицькому районі, де ми, знаємо, відбувалися за часів Другої Світової війни, велися запеклі бої. Там багато громадян, так званих «чорних копачів», і під цей місячник там багато здається зброї/

Вплинули на результати місячника і події на Сході. Так цього разу до органів міліції Полтавщини здали понад 1300 штук різних боєприпасів до вогнепальної зброї, 7 мін, 5 гранат, 5 запалів та тротилову шашку. Ці засоби та інша зброя, наголошує Сергій Альошкін, підлягає утилізації.

/Сергій Альошкін, заступник начальника УМВС – начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Полтавській області
Що стосується зброї, яка має номер обліковий, вона перевіряється по нашим облікам. Якщо це нарізна зброя, то чи не має вона причетності до злочинів, а потім вся зброя утилізується комісійно і знешкоджується/

За час проведення місячника від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів фактично звільнено 32 особи, які добровільно здали зброю та боєприпаси до органів внутрішніх справ.

Стрічка новин