Волонтери Полтавщини скоординували свої дії в прагненні допомогти мобілізованим учасникам АТО

Волонтери з усієї області та представники органів місцевого самоврядування зібралися на нараду, аби скоординувати свої дії у допомозі мобілізованим полтавцям. Від початку проведення антитерористичної операції вони постійно підтримували військових на Сході України продуктами харчування та водою, закупляли засоби захисту. Нині, говорять, постала нагальна проблема у забезпеченні мобілізованих теплим одягом.

Тисячі людей з різних куточків Полтавської області об'єдналися навколо допомоги військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО.

/Валентин Черевко, заступник голови Лохвицької районної ради
Виділили з районного бюджету 1 135 000 – це кошти і нафто-газового комплексу, були також кошти, зібрані сільгосппідприємствами. Громада Лохвиччини надзвичайно активно до цього ставиться/

На Полтавщині Спілкою ветеранів Афганістану був створений спеціальний благодійний фонд, куди усі небайджі мали змогу перераховувати власні кошти для підтримки української армії.

/Юрій Цомартов, депутат Полтавської обласної ради
З першого червня до нас на рахунок поступило 317 тисяч 821 гривня. Причому допомогу надавали і підприємства, підприємці, це були прості люди/

Окрім фінансової допомоги, волонтерські організації області протягом останніх півроку займалися збором та транспортуванням гуманітарної допомоги на Схід. До переліку найнеобхіднішого постійно входили продукти харчування, одяг, засоби захисту. Нині до них додалися теплі речі та різноманітні «буржуйки».

/Володимир Рязанов, волонтер
Наші буржуйки вже отримали назву. Зовсім нещодавно дізнався, декілька днів тому. Їх назвали «анаконди». Я питаю: «Чому «анаконда»? А тому що унікальна конструкція буржуйки дозволяє бревно на чотири частини розрубувати і через верхнє завантаження туди розміщувати, і горить дуже довго/

Учасники наради зійшлися на думці, що необхідно створити координаційний диспетчерський пункт волонтерів з цілодобовим чергуванням. Планується, що він буде центром, куди звертатимуться військові за конкретною допомогою; потім ця інформація поширюватиметься по районах області та волонтерських об’єднаннях.

Стрічка новин