Цими вихідними в Україні відзначили День соціального працівника

Цими вихідними в Україні відзначили День соціального працівника. Такої спеціальності немає, жоден вуз не навчає доглядати, піклуватися і допомагати. Які вони – соціальні працівники, і хто ними може бути – дізнавалася Олена Ляшенко. 

Ольга Гарманчук чекає на свою помічницю – соціального працівника із територіального центру соціального обслуговування населення Київського РВК Валентину Коркішко. Старенькій скоро виповниться 90. Не болить нічого, каже жінка, тільки ноги підводять. Тож чимало хатніх клопотів бере на себе Валентина.

/Ольга Гарманчук, пенсіонерка
Управиться, помиє, сяде, розкаже, де як, я в курсі справи, бо я ж не виходжу. Двічі на тиждень. Буває прийде і скаже: «Я знаю, що у вас немає молока»/

Ольга Дем'янівна уже 3 роки не виходить із квартири. Соціальна працівниця їй приносить харчі, ліки і щось почитати.

/інтершум
- Дем'янівна, що Ви любите читати?
- Класику я вже всю перечитала, і українську/

Поему Пушкіна «Полтава» колишня вчителька Ольга Дем'янівна Гарманчук у свої 90 знає напам'ять. Цей твір частенько доводиться слухати Валентині Коркішко. Вона за 5 років, які обслуговує стареньку, тут уже майже за доньку. Соціальна працівниця зізнається: робота в неї – не з легких.

/Валентина Коркішко, соціальна працівниця
Спочатку доля змусила, тому що в мене була маленька дитина, проблеми з нирками були, мені було так зручно. Навчилася мовчати, важко морально... інколи промовчиш тихенько, і все/

Люди доброї вдачі, чуйні, делікатні – список чеснот соціальних працівників можна продожувати. Вони не мають права бути іншими – така в них робота.

/інтершум
Ну як ваші справи?/

Марині Фесенко допомагає в роботі освіта психолога. Дівчина вже 6 рік працює у Полтавському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Він займається супроводом сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

/Марина Фесенко, соціальна працівниця
Робота соціального працівника нелегка, але коли ми бачимо, що людина, яка була у складних життєвих обставинах і змогла їх подолати, коли ми бачимо радість в очах дітей та дорослих, то це є кращою винагородою. Ми розуміємо, що все ж таки є якась доля і нашої турботи, підтримки і допомоги/

Стрічка новин