Ні пуху, ні пера – в Україні офіційно відкрився сезон полювання на хутряного звіра

Ні пуху, ні пера – в Україні офіційно відкрився сезон полювання на хутряного звіра. Першого листопада в мисливських угіддях лунали перші постріли, а перших браконьєрів намагалися зловити лісівники-інспектори. Їздила з ними і наша знімальна група.

Сезон полювання на хутряного звіра почався для лісівників-інспекторів у суботу вранці із погоні. Цей всюдихід може і по ріллі, і по болотам їздити. Цього разу імовірного браконьєра не зловили. А ось і перший мисливець, якого зустріли у рейді по охороні мисливських угідь.

/Василь Бут, мисливствознавець ДП «Полтавський лісгосп»
Це територія Куликівської сільської ради. Зараз ми перевірили мисливця, який полює, привітали зі святом, побажали ні пуху, ні пера. Порушень не виявлено/

А в цього мисливця порушення колись були. Його лісівники називають щасливцем: кожного разу під час рейду він попадається, щоправда, із документами уже все нормально. Чоловік – мисливець із 18 років. Він сподівається, що цього сезону йому пощастить.

/Віталій, мисливець
- Лисицю.
- Чого?
- Та хитра, зараза. Із собаками полюю, без собак полювання не люблю/

Кожен мисливець повинен при собі мати державне посвідчення, членський квиток господарства, на території якого полює, відстрілювальну карту, паспорт на собаку та дозвіл на зброю.

/інтершум
- Як це називається?
- ІЗ-27/

Цей вказівник дає зрозуміти, що машина в'їжджає в угіддя державного підприємства «Полтавський лісгосп». Видно, що власники чорного позашляховика полюють надто близько від хат.

/інтершум
Винуватий/

За правилами, відстань від людських осель до місця полювання повинна бути не меншою, ніж 200 метрів.

/Олександр, мисливець
Бідний зайчик, обдурили ми його. Хороші угіддя, можна ходить, тільки ходити треба багато, тоді буде толк/

Хлопці полювали 2 години і обійшли 3 поля, поки підстрелили зайця. Тепер можна по чарці. Щоб випити сто грам за полювання, у лісгоспі обладнані спеціальні місця. Тутешнє уже зайняте.

/інтершум
- Порядок?
- Начеб-то/

Ці хлопці зайця поки не вполювали, зате придивилися.

/Він то отам, знаємо, що є. Ну тільки не бачимо, де він/

Із зайцями зараз біда, кажуть лісівники. Вони мруть влітку і навесні, коли фермери вносять на поля пестициди. Восени багато звірів страждає від вогню на луках.

/Василь Бут, мисливствознавець ДП «Полтавський лісгосп»
Це спалили, звичайно, люди, які не думають, що тут могли згоріти як птахи, так і зайці, і лисенята. Все живе згорає у таких необдуманих випадках/

На завершення рейду у перший день мисливського сезону ми «підстрелили» лисицю. Точніше, познайомилися із людиною, яка на них полює маже 50 років. Два яхтер'єра шаленіють біля мішка із лисицею. Для однієї із собак це перше полювання.

/Вячеслав, мисливець
Це його перша робота. Притравлювався він 3 рази по штучній норі, хоча почав працювати в природній норі в 5 місяців і 5 днів – це я добре запам'ятав, я записую/

Перший день мисливського сезону закінчився для інспекторів-лісівників без порушників. Зате другого дня мисливці попалися не такі сумлінні. 5 прокотолів – таким було недільне полювання у мисливствознавця Василя Бута.

Стрічка новин