В Полтавському університеті економіки і торгівлі влаштували вечір грузинської поезії

В Полтавському університеті економіки і торгівлі влаштували вечір грузинської поезії. Він подарував викладачам та студентам можливість доторкнутися до багатогранної культури цієї країни, відчути її темперамент та волелюбний дух. 

Полтавський університет економіки і торгівлі з Грузією пов'язує давня міцна дружба. Поглиблюють її спільні щорічні науково-практичні конференції, обміни між викладачами вищих навчальних закладів, тісні міжкультурні зв'язки.

/Ольга Карпенко, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків ПУЕТ
Ми дуже горді від того, що наші студенти цікавляться не лише науковими здобутками наших грузинських колег, які ми реалізуємо у спільних наукових проектах, на лише читаючи літературу, яка є у нас у бібліотеці, авторів грузинської поезії і прози, але й особисто вивчають поезію/

Грузинській поезії в університеті присвятили масштабний творчий захід. Запрошені на нього мали змогу ближче познайомитися з культурою цієї країни, знайти для себе спільні та відмінні риси української та грузинської літератур.

/Марія Кучерова, аспірант ПУЕТ
Вони характерні тим, що мають глибокий історичний характер. В принципі у кожній країні завжди були распрії, повстання, революції, за які боролися люди. Вони цим і схожі, літератури України та Грузії/

Всю багатогранність культури нашої дружньої країни студенти вишу вивчають у Грузинському культурно-освітньому центрі. Останній розпочав свою роботу у 2012 році. Нині він об'єднує навколо себе не лише представників грузинської діаспори, а й полтавців, які прагнуть доторкнутися до культури та історії інших народів.

/Рамаз Заркуа, голова Полтавського територіального грузинського братства «Георгія»
Цей центр ПУЕТ взагалі один-єдиний у Полтаві. Такого іншого немає. Тут все зроблено з любов'ю. Ми завжди із задоволенням сюди приходимо, тому що це наші друзі/

Проте найяскравішими провідниками своєї культури, говорять у ПУЕТ, завжди були студенти із Грузії. Один із них – Георгій Чавчанідзе. Навчання у цьому виші, говорить хлопець, допомогло йому не лише краще зрозуміти українську культуру та знайти свою другу половинку, а й отримати знання для відкриття власної справи.

/Георгій Чавчанідзе, випускник ПУЕТ
Дружина моя ресторанно-готельну справу закінчила. І якось так разом зуміли все це спланувати, створити і зробити затишний маленький сімейний ресторан/

Завдяки інноваційним технологіям гості вечора отримали можливість поспілкуватися із представниками грузинського навчального закладу-партнера - Сухумського державного університету.

Стрічка новин