Економісти прогнозують непросте завершення цього року як для України, так і для Полтавщини

Економісти прогнозують непросте завершення цього року як для України, так і для Полтавщини зокрема. Адже за 9 місяців у промисловості області відзначається спад виробництва на 8%. Найбільше скоротилися обсяги виробленої продукції в машинобудуванні, нафтопереробній та нафтогазовидобувній промисловостях.

Через події на Сході економічна ситуація в країні нині досить напружена. Бюджети та показники Міністерства фінансів частина регіонів України не виконує. Полтавщина – одна з них.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської облдержадміністрації
Ситуація складється через ситуацію, яка склалася в м.Кременчук. Є спад виробництва, тому зменшуються надходження основного джерела місцевих бюджетів – це прибуткового податку з населення/

Спад виробництва здебільшого пов'язаний з тим, що Кремечуцький вагонобудівний та сталеливарний заводи змушені були зменшити обсяги імпортованої продукції. Відтак у промисловому комплексі за січень-вересень 2014 року індекс промислової продукції становив трохи більше 92%. Така ситуація, зазначають фахівці, вплинула і на рівень зайнятості населення.

/Катерина Клавдієва, директор обласного центру зайнятості
Зменшилася кількість вакансій. Це переважно за рахунок Кременчука. Ви знаєте, які там умови, які склалися процеси, особливо на Сталеливарному заводі. Стабільна ситуація в с/г. Нам вдалося втримати переробну галузь. Сьогодні працює навіть Оржицький цукровий завод, працює Карлівський цукровий завод. Це ті, що не працювали/

За 9 місяців рівень зареєстрованого безробіття в області становив більше 2% населення працездатного віку. Порівняно з початком року він зменшився на 0,6 відсотка. На початок жовтня на обліку в службі зайнятості перебувало майже 20 тисяч безробітних.

Стрічка новин