Диверсанти підірвали одну із газових свердловин Полтавщини

Диверсанти підірвали одну із газових свердловин Полтавщини. Такою була легенда під час проведення відпрацювання практичних дій аварійно-рятувального загону спецпризначення щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об'єктах нафтогазового комплексу.

На полігоні Полтавської Служби порятунку – гості з усієї України. Тут демонструють проведення аварійно-рятувальних та пожежних робіт із залученням спеціальної та інженерної техніки при ліквідації наслідків техногенної аварії.

Під час гасіння уявного полум'я газоконденсатного фонтану був задіяний аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Служби порятунку у Полтавській області.

Газоконденсатні свердловини Полтавщини, розповідають фахівці, мають великий тиск, що може спричинити виникнення надзвичайних ситуацій різної складності.

/ Роман Кириленко, начальник ГУ ДСНС України в Полтавській області
На сьогоднішній день, так склалося історично, що територія Полтавської області являється невеликим Кувейтом. Тому маємо працювати і бути підготовленим до ліквідації будь-якої надзвичайної ситуації./

Уявний палаючий фонтан гасили різними методами, в тому числі – і за допомогою автомобіля газоводяного гасіння.

Головний надзвичайник України Сергій Бочковський поставив полтавським рятувальникам «відмінно». І не лише за чітке виконання алгоритму дій у подібній ситуації, а і за розуміння нинішньої ситуації в країні.

/Сергій Бочковський, голова ДСНС України
У ході ліквідації аварії практично жодного кубічного сантиметру газу не використали. Ми зробили імітацію газового фонтану за допомогою води. Належним чином в танк стріляв не вогнегасним порошком, а за допомогою тирси./

Крім рятувальників, активну участь у ліквідації аварії приймали правоохоронні органи та медики.

/Григорій Марченко, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України
Вцілому в навчаннях прийняло участь 120 рятувальників і волонтерів, працівників різних служб та 35 одиниць техніки./

Крім ліквідації аварії гостям продемонстрували техніку та модулі з обладнанням аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Стрічка новин