На полтавців чекає незначне зростання пенсій

Деякі зміни відбулися у сфері пенсійного забезпечення. Вони пов'язані із ситуацією на Сході країни та підвищенням цін. Те, що на собі відчує народ, – незначне зростання пенсії. Про це говорили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Полтавській області. 

Результати роботи за 9 місяців обговорювали у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Полтавській області. У жовтні – річниця передачі функції адміністрування єдиного соціального внеску органам Міністерства доходів і зборів. Негавних змін у пенсійному фонді не помітили. Навпаки, кажуть спеціалісти, за рахунок індексації у травні на 43 гривні зросла середня пенсія. У листопаді чекають знову на індексацію. Вона торкнеться близько чверті пенсіонерів. Зростання пенсії буде невеликим і становитиме близько 30 гривень. Не підвищиться пенсія у працюючих пенсіонерів та тих, кому пенсію призначили за спеціальними законами. Відбулися також зміни, пов'язані зі становищем у країні. Наразі чимало переселенців зі східних регіонів отримують виплати за рахунок Пенсійного фонду Полтавщини.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Крім того, нам довірена така відповідальна справа, як оперування електронною базою даних пенсійної справи м. Донецька. Тому що зруйновано, не діють там структури, знищено архів, згоріли пенсійні справи, але вдалося зберегти електронну базу даних на центральному сервері в місті Києві і вона передана Полтаві. /

Із 1 січня 2015 року вступатимуть в силу закони про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Наразі туди вносяться зміни щодо підвищення пенсії в разі втрати годувальника.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Якщо раніше це 30-40% платилась пенсія від грошового забезпечення померлого, то зараз буде не менше, ніж 70%, якщо смерть пов'язана із виконанням військовї служби чи бойовими діями, і 90% - якщо кількість утриманців перевищує 2 і більше. /

Стрічка новин