На сьогоднішній день 90% території Полтавської області охоплені цифровим мовленням

На сьогоднішній день 90% території Полтавської області охоплені цифровим мовленням. Виняток складає покриття деяких райцентрів. Сучасний стан місцевих телерадіоорганізацій цього дня обговорювали члени постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.

До червня наступного року відповідно до міжнародної угоди «Женева – 2006» усі країни Європи, Азії та Африки мають перейти на цифрове ефірне мовлення. Україна вцілому та Полтавщина зокрема у цьому процесі не пасуть задніх. На сьогоднішній день 95% населення нашої області мають можливість отримувати цифровий телерадіозв'язок. Проте, відзначають фахівці, навіть попри таку позитивну тенденцію залишається багато невирішених питань.

/Юрій Варченко, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Перше - це поширення цього сигналу охоплення цифровим телерадіосигналом всієї території області, можливості наших телерадіокомпаній забезпеченням необхідного часу мовлення, і третє - є проблема самих споживачів, можливість вдома телеприймачів отримувати цей сигнал/

Нині проблемним є покриття таких населених пунктів, як Карлівка, Оржиця, Нові Санжари, Чорнухи, Котельва. Що ж до телетюнерів, то з 2012 року пільгові категорії населення могли отримувати їх безкоштовно за спеціальною бюджетною програмою.

/Микола Перепелиця, заступник голови комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери
Зараз фінансування забезпечення телетюнерами найбільш незахищених верств населення припинилося, зрозуміло – через бюджетні проблеми. Наскільки я пам'ятаю, у минулому році десь біля 50 тисяч населення цієї категорії отримали телетюнери і вони мають можливість бачити у цифровому форматі передачі/

Поряд із цим у зв'язку із переходом на цифрове мовлення деякі телерадіоорганізації в області змушені будуть припинити своє існування. Ліцензії на «цифру» не мають переважно районні компанії. Жодна з них через брак коштів не взяла участь у проведеному Нацрадою конкурсі на частоти у цифровому форматі.

Стрічка новин