Кожні 2 хвилини у світі в когось трапляється інсульт

Кожні 2 хвилини у світі в когось трапляється інсульт. А кожну шосту секунду хтось помирає від нього. Сьогодні, 29 жовтня, у всьому світі відзначають День боротьби з цією недугою. Для України інсульт - значний ворог, адже за офіційною статистикою, смертність від нього - на другому місці в нашій державі.  

Раніше його називали мозковий удар. Зараз лікарі хворобу інсульт без медичних термінів іменують "судинною мозковою катастрофою". Вражаючі цифри: 120 тисяч випадків по всій Україні і 4 тисячі полтавців, які хворіють на інсульт кожного року.
Це означає, що у хворого раптово припиняється кровопостачання до мозку або відбувається крововилив у порожнину черепа. Нервові клітини у ділянці мозку відмирають і нервова система дає збій. У постраждалого порушується мовлення, втрачається чутливість, відмовляють кінцівки. Щоб врятувати людину - є лише 3 години, кажуть медики. Інакше - від набряку головного мозку може настати кома. Тому одразу ж слід викликати швидку.

/Олена Вірьовка, завідуюча неврологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського
В першу чергу - правильне положення, зниження артеріального тиску, і термінова, якнайшвидша госпіталізація в стаціонар. Зараз всіх хворих, практично всіх - 95-97%, які захворіли на інсульт, - госпіталізують в стаціонар./

Мільйон українців нині перенесли інсульт, третина із них - не змогли повністю відновитися.
51-річний Олександр свого можливого ворога - інсульт визнає.

/Олександр Бобр, має підвищений тиск
Боюсь, тому я тут і лежу./

Двічі на рік чоловік профілактично лікується у неврологічному відділенні обласної лікарні. Проти судинних захворювань головного мозку він вживає гіпотензивні препарати.

/лікар перевіряє його самопочуття/

І слідкує за собою: не набирає зайву вагу та не має шкідливих звичок. Колись ліквідатор аварії на ЧАЕС усвідомлює важливість профілактики.

/Олександр Бобр, має підвищений тиск
На 6 -й день я вже був там. Можливо, і Чорнобиль дав якийсь залишок. І робота - я багато їзджу за кермом./

Раніше інсульт був хворобою тих, кому за 60. Останні роки під його прицілом і полтавці 27 - 30 років. Лікарі говорять: боротися із глобальним поширенням інсульту - завдання, у першу чергу, не медиків.

/Олена Вірьовка, завідуюча неврологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського
Пацієнтів чи потенційних пацієнтів. Люди, які мають підвищений тиск не повинні самотужки лікуватись. Вони повинні звертатись до сімейного лікаря, який виявить причини артеріальної гіпертензії і призначить адекватну гіпотензивну терапію. Якщо підвищений цукор у крові - теж не треба залишати безконтрольним цей фактор./

Радять фахівці традиційно відмовитись від паління, зловживання алкоголем, переїдання - бо це призводить до підвищення холестерину і порушення кровообігу у судинах.

Безугла

Стрічка новин