У Полтаві продовжують активно викрадати каналізаційні люки та зливові решітки

Полтавські комунальники б'ють на сполох. За останні місяці значно зросла кількість викрадених люків та решіток водоприймальних колодязів. Найбільше таких випадків зафіксовано у Київському районі Полтави.

Пенсіонер Микола Іванович проживає по вулиці Гребінки. Періодично, розповідає чоловік, він зустрічається з проблемою викрадення каналізаційних люків поблизу своїх будинків.

/Микола Жимрій, пенсіонер
Один люк вкрали – я поставив, другий вкрали. А що мені робити? Пенсія невелика. Я ж не можу кожному ставити. Ну привозили того, хто вкрав, але тільки з того немає жодного толку/

З подібною проблемою нині активно бореться і комунальне підприємство «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця». Крадії полюють на решітки водоприймальних колодязів. Внаслідок діяльності злочинців, зазначає начальник підприємства Олег Вовк, найбільше страждає мікрорайон Половки, Юрівка та Браїлки.

/Олег Вовк, начальник КП «МШЕД»
За останній місяць їх було викрадено 50 штук. Крадіжки були у Київському районі. З нашої сторони ми написали заяву у правоохоронних органах. Зараз вони займаються рейдами у пунктах прийому металобрухту/

Виготовлення та встановлення однієї решітки коштує 250 гривень. Проблема викрадення люків чи решіток – спільна для всіх комунальних підприємств. Так один магістральний люк, зазначають у «Водоканалі», обходиться в близько 2 тисячі гривень.

/Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал»
Підприємство щороку несе значні збитки. Якщо мешканці міста побачать відкриті люки, прохання негайно телефонувати в диспетчерську службу «Полтававодоканалу»/

Викрадені люки чи решітки частіше за все здають на металобрухт. Ліцензовані пункти прийому не повинні приймати такі предмети.

/Микола Жимрій, пенсіонер
Отож якби попередили, щоб ті, хто приймає, не приймали люків, то може б і не крали. А так бачите, що робиться/

За крадіжку люку чи решітки, зазначають правоохоронці, передбачена кримінальна відповідальність за статтею 185.

/Алла Ставицька, інспектор ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до 3-х років. Якщо ця крадіжка вчинена повторно, то особа несе покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років/

Свідків подібних правопорушень просять негайно звертатися до міліції. Чим швидше надійде звернення – тим швидше обіцяють розкрити злочини.

Стрічка новин