Військовий шпиталь, який 25 років не знав ремонту, потроху оновлюють

Не було б щастя, так нещастя допомогло. Військовий шпиталь, який 25 років не знав ремонту, потроху оновлюють. Медзаклад, де лікують бійців із зони АТО, реставрується за кошти і зусиллями чуйних людей. Останнє, що нещодавно зробили волонтери, – замінили електропроводку в інфекційному відділенні.


/Олена Ляшенко, журналіст
За одинадцять років, із 1991 по 2002, усе, що виділили на ремонт цього приміщення, – це мішок крейди/

Це інфекційне відділення військового госпіталю. Тут протікає дах, вікна, яким більше 50 років, і була геть зношена електропроводка.

/Володимир Кучеров, завідуючий інфекційним відділенням Полтавського військового госпіталю
Минула зима була дуже така напружена, ну, з теплом були проблеми час від часу, тому доводилося підключати електронагрівальні прилади. Та сітка, що була у нас, вона не дуже була пристосована до навантаження, тому горіли проводи в коробках/

Зима не за горами, тож електропроводку тут нещодавно замінили. Силами волонтерів, які без будь-якого піару працюють над ремонтом і далі. Вони кажуть: вперше побачили, в якому стані госпіталь, коли прийшли провідувати поранених у АТО бійців. Так звана «циганська пошта» розкрутилася і наразі працює злагоджено: підприємці, які хочуть допомогти, знають, куди телефонувати і що купувати. Медапаратура, медикаменти, 8 кондиціонерів та 5 пластикових вікон – це волонтерським коштом куплене. Держава, кажуть в госпіталі, забезпечила тільки лікування.

/Ігор Дзеба, в.о. начальника Полтавського військового госпіталю
З нашого госпіталю медико-сестринська бригада, там 3 лікарі, 2 медсестри і 2 водії, починаючи із квітня місяця вони в зоні АТО. Кожні 3 тижні міняються. Ми забезпечили їх бронежилетами, шоломами, одягом тільки за рахунок волонтерів/

Чуйні люди носять бійцям їстівне, книги. Вони ж працюють над ремонтом. Із того, що зроблене і красиве, – 2 кімнати приймального покою інфекційного відділення. Ці хлопці працюють над санітарним вузлом, кладуть кахлі.

/інтершум
Оце також волонтери працюють. Ось, прошу я вас, машинка – як має бути/

Пральну машину та холодильник до інфекційного відділення теж привіз якийсь чоловік.
Зараз на лікуванні в госпіталі – 31 чоловік із зони АТО, троє з них поранені, 10 – із мінно-вибуховими травмами, семеро – із ушкодженннями, 11 – із різними завхорюваннями. Щодо госпіталю, то він минулого року відзначив 100-ліття. Колись тут була опочивальня одного із патріархів. У 1914, коли почалася війна, він передав її під лазарет. Лазарет став військовим госпіталем. Щоб довести його до належного вигляду, кажуть волонтери, потрібні робочі руки.

/Тетяна Дем'яненко, волонтер
В нас є гроші, щоб закупити матеріали, є людина, яка їх оплатить, а саме будівельні роботи провести нікому, потрібні люди, які вміють робити своїми руками: класти плитку, робити підвісні стелі/

Олена Ляшенко та Антон Старишко. Полтавська телевійзна «Студія «Місто».

Стрічка новин