Громадські організації, які спостерігали за ходом волевиявлення на Полтавщині, підбивають свої підсумки

Громадські організації, які спостерігали за ходом волевиявлення на Полтавщині, підбивають свої підсумки. Так представники Комітету виборців України в області зафіксували деякі порушення виборчого процесу. Переважно вони стосувалися неорганізованої роботи комісій та спостерігачів, прямої чи опосередкованої агітації в «день тиші».

Позачергові парламентські вибори на Полтавщині можна вважати такими, що відбулися, офіційно заявив координатор програм Комітету виборців України в Полтавській області Євген Янкевич. За перебігом волевиявлення у нашому регіоні спостерігали більше ста представників цієї громадської організації. Вцілому вони залишилися задоволені процесом голосування, проте не обійшлося і без нарікань. Зокрема деякі претензії Комітет виборців мав до непідготовлених спостерігачів на дільницях.

/Євген Янкевич, координатор програм Комітету виборців України у Полтавській області
Якщо на виборах Президента було реалізовано ряд проектів, коли суб'єкти виборчого процесу запрошували представників КВУ провести невеликі тренінги, семінари, де можна було б ознайомитися з правилами виборчого процесу, то цього разу на території Полтавської області жодна політична сила не звернулася до нас з проханням спостерігачів/

Як наслідок – низька активність людей, які спостерігали за виборами. Також представників Комітету виборців вразив рівень підготовки тих, хто проводив один із екзит-полів на Полтавщині.

/Євген Янкевич, координатор програм Комітету виборців України у Полтавській області
Чи регіональні представники, чи Київ запросили до екзит-полу таких людей, які, коли ми до них підійшли, почувалися, як якісь злочинці, застигнуті «на гарячому». Вони ховалися, заїкалися, не хотіли пред'являти бейджики, казали «Не фотографуйте, не знімайте мене!». Таке враження, що вони займалися хтозна чим, а не офіційним екзит-полом/

Зафіксували представники Комітету і наявність прямої чи опосередкованої агітації у день тиші або власне у день виборів.

Стрічка новин