У Краєзнавчому музеї з'явилося нове історичне видання

У Краєзнавчому музеї з'явилося нове історичне видання. Воно продовжує розповідь про культурну та історичну спадщину Полтавщини, зокрема про Гадяцький район. Співробітники музею працюють над низкою досліджень про область і обіцяють видання на кожен район і окремо – про місто Полтаву.

«Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Гадяцький район» – видання, яке презентували у Краєзнавчому музеї. Працювали над ним науковці закладу. Книга продовжує розповідь про культурну та історичнї спадщину Полтавського краю. 9 книг про різні райони області уже видано, науковці обіцяють дослідити кожен і місто Полтаву – окремо. У виданні про Гадяцький район крім вступної частини – майже 500 статей про пам'ятки району. Половину книги складають списки загиблих і зниклих безвісти людей за часи Гітлерівської окупації.

/Олег Скирда, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею
Опрацьовувалися матеріали центрального архіву міста Броня Російської Федерації, потім опрацювали матеріали Полтавського державного архіву, опрацювали Книгу пам'яті, матеріали Полтавського обласного військового комісаріату. І це все зводилося докупи і вийшли отакі списки/

Одночасно із презентацією у Краєзнавчому музеї вручили обласну премію за вивчення історії Полтавщини.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради
У нас є премія Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк щорічна, і ми сьогодні будемо вручати номінантам, які перемогли в наших номінаціях/

За фільм про історію Полтавщини свою премію отримав журналіст Микола Дряпак, серед інших були і Сергій Козлов та Юрій Гужва – за спільну книгу про партизанський рух.

Стрічка новин