Спірні сторінки історії намагалися відкрити на засіданні гуртка «Пам'ять»

Спірні сторінки історії намагалися відкрити на засіданні гуртка «Пам'ять», присвяченому 70-й річниці визволення України. Гурток діє на базі 8 загальноосвітньої Полтавської школи. Його вихованці працювали із документами Краєзнавчого музею та музею СБУ, а також у державному архіві.

У Полтавському Краєзнавчому музеї відбулося засідання гуртка «Пам'ять». Він завжди надає і приміщення, і документи для учнівських досліджень. Гурток діє із 1987 року, тут займаються старшокласники 8-ї загальноосвітньої школи. Це засідання присвятили 70-й річниці визволення України від німецько-фашистської окупації.

/Ірина Зосімович, учениця 10 класу ЗОШ №8
Наші виступаючі підготували різні повідомлення: про визвольні роки, про битви під час 2-ї світової війни/

Гуртківці намагаються піднімати спірні моменти в історії. Цього разу привідкрили сторінку, яка стосується руху опору. І назву обрали символічну – «Сторінками книги пам'яті визволення України».

/Ірина Рева, вчитель історії та природознавства ЗОШ №8
Безумовно, ми вважаємо з дітьми за доцільне дослідити, що УПА так само, як і радянські війська, так само, як партизанські загони, передусім ставили собі за мету визволення рідної землі від окупантів, але в той же самий час завдання в неї було більш глибше і ширше – це звільнення України, щоб Україна була незалежною і самостійною державою/

Серед запрошених на засіданні патріотичного гуртка – і Сергій Родіонов. Хлопець повернувся із зони АТО. Він був мобілізований у 25-у десантно-штурмову бригаду. Був у Краматорську, Шахтарську, Дебальцевому. Про що запитуватимуть діти, Сергій поки не знає. Але хоче сказати одне – цінувати треба те, що маємо, – країну, батьків, мир.

/Сергій Родіонов, запрошений на засідання
Є такі місця, де немає води, світла, немає їжі – це страшно. Плюс до цього такі гарячі ситуації... А тут добре, спокійно, хай цінують це/

Стрічка новин