З 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ

З 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість. Передбачається, що подібна організація роботи дозволить більше контролювати нарахування, сплату та відшкодування ПДВ, а також ліквідувати так звані «податкові ями» та схеми махінацій.

Від початку наступного року в Україні платникам ПДВ буде автоматично відкрито рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у м.Полтаві
Для відкриття рахунків органи державної фіскальної служби надсилатимуть банку, в якому відкриваються рахунки, реєстр платників, в якому зазначена назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер/

Всі податкові накладні будуть складатися виключно в електронному вигляді та заноситися до відповідного Єдиного реєстру, незалежно від розміру податку в одній накладній.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у м.Полтаві
Також з 1 січня в Єдиному реєстрі податкових накладних можна буде зареєструвати лише таку податкову накладну, сума ПДВ в якій, тобто величина податкового зобов'язання постачальника, не перевищуватиме певну дозволену йому суму – «реєстраційний ліміт». Це сума, що розраховуватиметься автоматично конкретно для кожного платника податку на додану вартість у системі електронного адміністрування ПДВ за встановленою формулою/

На рахунки системи електронного адміністрування зараховуватимуться кошти з власного поточного рахунку платника ПДВ. Подібна система, говорять фахівці, частково вирішить проблему з контрабандою. Легалізувати її у великому обсязі буде неможливо. Запровадження такого нового підходу також унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету.

Стрічка новин