Представники громадської мережі «ОПОРА» фіксують порушення у передвиборчому процесі

Представники громадської мережі «ОПОРА» тим часом фіксують порушення у передвиборчому процесі і звертаються до політичних сил та окремих депутатів з вимогою їх виправити. Одразу після виборів спостерігачі організації обіцяють провести швидкий статистичний підрахунок голосів. Похибка, запевняють, мінімальна. Нині ж головне завдання – щоб передвиборча боротьба проходила без порушення законодавства.

Одне із завдань громадської мережі «ОПОРА» – забезпечити моніторинг та аналіз виборчого процесу, а також – спостереження під час виборів.

/Дар'я Черкашина, прес-секретар ТМ «ОПОРА»
Ми не підпорядковуємося будь-якій політичній силі чи кандидату. Наша мета – не тільки зафіксувати порушення, а й посприяти тому, щоб вони були виправлені/

Порушень під час виборчого процесу спостерігачі від «ОПОРИ» вже зафіксували чимало. Більшість агітаторів, які роздають агітаційну продукцію, запевняють, що роблять це на волонтерських засадах. Насправді це не так, стверджують представники громадської мережі.

/Вікторія Нестріляй, спостерігач ТМ «ОПОРА»
Коли ми приходимо і представляємось журналістами «ОПОРИ», то люди навчені і говорять правильно: «Ні-ні, ми безкоштовно». А коли приходиш до палатки й кажеш: «Скільки платять? Хочу й я підзаробить», то люди зізнаються, що кошти отримують/

Ще одне порушення – коли під час соцопитувань на вулицях міста у полтавців вимагають персональні дані. Єдине, що вправі запитати у такому випадку, – ім'я та номер телефону, щоб за необхідності перевірити достовірність інформації. Окремі кандидати використовують недозволені методи боротьби. Приклад цьому – нещодавній інцидент у прямому ефірі обласної телерадіокомпанії, пов'язаний із Юрієм Бубликом.

/Дар'я Черкашина, прес-секретар ТМ «ОПОРА»
В нього було відео про Матковського, йому його заборонили показувати в ефірі, бо воно було з елементами чорного піару, але він продемонстрував це відео під час ефіру на ноутбуці. Ми це фіксуємо, як чорний піар, тим більше – відкритий чорний піар/

Деякі учасники виборчих перегонів намагаються підкупити виборців. Є інформація, що до осель жителів Комсомольська та Кременчука навідуються агітатори і закликають віддати свій голос за окремих кандидатів.

/Сергій Хоменков, обласний коодинатор ТМ «ОПОРА»
Введена в дію стаття, в Кримінальний кодекс, в останні дні, і тепер посилена відповідальність не лише тих, хто організовує підкуп, а й тих, хто бере гроші. Майже по всіх встаттях введені більш жорсткі санкції, по верхній межі – це обмеженння волі/

Одразу після виборів спостерігачі «ОПОРИ» обіцяють провести швидкий статистичний підрахунок голосів. Нині ж головне завдання – щоб передвиборча боротьба була чесною.

Стрічка новин