У Полтаві «свободівці» знову тиснуть на ЗМІ, тепер їх не влаштовує діяльність державного телеканалу

З наближенням 26 жовтня передвиборчі перегони стають гарячішими. Але кандидати в народні депутати часто забувають, що ми не на війні, і в агітації не всі методи хороші. В середу Студія «Місто» стала свідком ще одного натиску на засоби масової інформації. Цього разу обласна державна телерадіокомпанія «Лтава», виконуючи рішення суду, не догодила одному з претендентів на крісло в Верховній Раді.

Відносини «свободівця» Юрія Бублика, кандидата у народні депутати по 145 виборчому округу, що у Полтаві, з журналістами в цьому році не складаються.

Спочатку Юрій Бублик зібрав прес-конференцію під гучною назвою «ЮРІЙ БУБЛИК НЕ ЙДЕ НА ВИБОРИ». Захід, безперечно, охарактеризувався аншлагом представників місцевих ЗМІ. Проте така заява, як виявилося, стала черговим піар ходом, що мав на меті привернути до персони кандидата максимум уваги. Ніхто сходити з передвиборчої гонки навіть і не думав. Журналістів такий метод самореклами, безперечно, обурив.

Минулої суботи Юрій Бублик відзначився ще одним кроком, який здивував полтавців. Ефірний час, який поки що Бублику як діючому депутату держава надала безкоштовно для звіту перед виборцями, він використав для власного піару. Імітував дебати із своїм основним опонентом Андрієм Матковським. Що цікаво, останній про такий жест з боку недобросовісного опонента навіть не здогадувався і не був попереджений про «бубликівські» дебати.

Отож, допоки Андрій Матковський зустрічався з виборцями, Юрій Бублик скористався його відсутністю, критикував та ображав опонента у прямому ефірі. Після такого Матковський вирішив відповісти – офіційно запропонував провести Бублику справжні, чесні, законні дебати також у прямому ефірі, але вже іншого каналу. На такі дебати Юрій Бублик не прийшов, чого й слід було чекати. У нього не склалися відносини зі Студією «Місто». Спочатку він відмовився давати коментарі з важливих питань, які підіймалися у журналістських розслідуваннях. Потім, після запуску в ефір відеоматеріалу, що стосується народного депутата, до журналістів почали надходити погрози з нездоровим змістом «вивернути помиї».

Та в середу ввечері сміттєвий бак «свободівці» пересунули під стіни іншого каналу.

22 жовтня о 19.40 в ефірі обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» мав виходити фільм «Парламентські вибори 2014 року. Крадіжка брендів». 20-хвилинний ролик хотів продемонструвати глядачам у рамках своєї передвиборчої агітації кандидат в народні депутати Юрій Бублик. Його трансляцію анонсував він сам на своїй сторінці в «Фейсбук». Дізнавшись про матеріал, який не відповідає нормам законодавства України, правозахисники іншого кандидата в народні депутати Андрія Матковського звернулися до суду.

/Віталій Нікіпелов, довірена особа Андрія Матковського
Нам стало відомо про наміри трансляції передвиборчої агітації кандидата в народні депутати Юрія Бублика, яка містить порушення законодавства про вибори народних депутатів. З цього приводу нами було подано позов до суду і клопотання про забезпечення позову шляхом заборони трансляції зазначеного матеріалу/

Суд відкрив провадження та забезпечив позов. Генеральний директор «Лтави» Євген Лопушинський, побачивши рішення, відмовив Юрію Бублику в трансляції даного матеріалу.

/Євген Лопушинський, генеральний директор ОДТРК «Лтава»
Сьогодні мала транслюватися передвиборна агітація Бублика Юрія Васильовича. Ми отримали ухвалу суду, згідно з якою нам заборонено було цей показ. Народний депутат України все ж таки наполягає на тому, що цей фільм має транслюватися в ефірі. Враховуючи те, що змінено його назву/

Своє незадоволення кандидат в народні депутати прийшов висловити на державний канал особисто, а для впевненості і підтримки запросив з собою своїх прихильників. Надав фільм того ж хронометражу, але з іншою назвою. У працівників каналу виникли підозри щодо такого матеріалу. Але переглянути його перед показом ніхто не дав.

/ІНТЕРШУМ
- Якщо вони його не бачили, то як вони можуть поставити його в ефір??? А якщо там є заклики до насильства чи інші?
- Там немає ніяких закликів.
- Юрій Васильович, це треба говорити з юристом і вона вам скаже, що вона не може ставити в ефір те, що вона не бачила/

Незважаючи на відповіді представників «Лтави», Юрій Бублик продовжував тиснути на канал.

/Юрій Бублик, кандидат в народні депутати України
Завтра ви отримаєте два позови: один господарський – за невиконання умов договору, другий – політичний, за перешкоджання передвиборчої агітації/

Євген Лопушинський провів розмову з одним з посадовців Полтавської облдержадміністрації, яку очолює немало «свободівців». Співрозмовник відверто натякав на в'язницю, обвинувачуючи генерального директора у тому, що його підкупив один з кандидатів.

(Розмова з посадовцем ОДА, де погрожують по телефону.)

Врешті-решт було знайдено компромісне рішення: Юрію Бублику надали 20 хвилин у прямому ефірі телеканалу «Лтава». Але всупереч рішенню суду, кандидат в народні депутати вчинив задумане – показав заборонений фільм з ноутбуку у прямому ефірі.

(Бублик в ефірі «Лтави»)

Більше того, у процесі отримання інформації журналісти Студії «Місто» знову зіштовхнулися з натиском «свободівців». На питання, чому вони о 20.00 годині знаходяться в приміщенні державного телеканалу «Лтава», вони відповідали агресивно та перебивали кореспондента.

(Натиск «свободівців».)

Відтепер «свободівцям» не подобається не лише наш телеканал. У їхньому «чорному списку» після вчорашнього інциденту – і обласна дережавна телерадіокомпанія «Лтава».

/Євген Лопушинський, генеральний директор ОДТРК «Лтава»
Велика політика, а засоби масової інформації, на жаль, стають її заручниками/

Не зайвим тепер буде й згадати методи ще одного «свободівця» Ігоря Мирошниченка, який не так давно шляхом сили та тиску намагався зняти з посади голову Першого національного каналу, не взявши до уваги, що він як діючий депутат Парламенту міг провести дану процедуру законними методами. Тоді відповідне відео, зроблене самими ж «свободівцями», облетіло цілий світ.

До виборів залишилося лише 2 дні. І лише жителі 145 округу можуть вирішити, кого вони хочуть бачити своїм представником у Верховній Раді. Чи «Свободу», зовсім не вільну і не громадянську, чи законослухняних народних депутатів.

Стрічка новин