У Полтаві презентували проект Стратегії регіонального розвитку до 2020 року

У Полтаві презентували проект Стратегії регіонального розвитку до 2020 року. Він передбачає у першу чергу розвиток сільських територій нашої області та людського потенціалу регіону. Експертну підтримку у розробці цієї програми надали фахівці проекту Європейського Союзу.

Роботу над стратегією регіонального розвитку до 2020 року Полтавщина розпочала минулоріч. Наша область увійшла до п'ятірки тих, де реалізовуватиметься відповідна програма технічної допомоги Європейського Союзу.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА
Відбулося засідання в травні, в червні, були засідання робочої групи, був оцінений початковий стан, де знаходиться наша область. Ми оцінили всі плюси і мінуси, переваги і недоліки нашої області. І сьогодні наступна нарада, на якій ми розглянемо проект плану розвитку/

Цей проект, перш за все, має на меті підвищення конкурентноспроможності області, розвиток сільських територій та людського капіталу.

/Юрій Третяк, заступник керівника Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»
Будь-яке підприємство має свій бізнес-план. Так само сьогодні ми живемо у відкритій економіці, ринковій економіці. Території також повинні мати свій бізнес-план розвитку Полтавщини. Воно дає структуризацію кроків, що потрібно робити, щоб досягати конкретних переваг області і нівелювати ризики, які є для області/

Стратегічні цілі та завдання, які передбачає нова програма, повністю відрізняються від того, як розроблялися подібні документи у минулі роки. План її реалізації складається з конкретних проектів, через які буде досягатися мета. Крім того, на розробку стратегії регіонального розвитку вплинула зміна суспільно-політичної ситуації в Україні.

/Олена Шишкова, заступник директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА
Україна зіштовхнулася з новими викликами: це військові дії на Донбасі, анексія Криму, погіршення торгово-економічних відносин з Російською Федерацією, що власне зменшує можливості для бюджетного фінансування і створення додаткових ризиків для внутрішніх і зовнішніх інвесторів/

Та поряд з цим, говорять фахівці, велике значення для нової стратегії розвитку Полтавщини має підписана Угода про Асоціацію з ЄС. Вона відкриває більші можливості та нові напрями роботи регіону. Реалізувати стратегію розвитку Полтавської області експерти планують упродовж 2015-2017 років.

Стрічка новин