Соціологи б'ють на сполох

Соціологи б'ють на сполох: половина підлітків у віці 15-18 років вже мають чітку орієнтацію на алкогольні напої, а кожен третій вже мав перше знайомство з наркотиками. Відтак освітяни, наркологи та фахівці благодійної організації «Світло надії» обговорили можливі шляхи вирішення цієї проблеми.

Найпоширенішими наркотичними речовинами у молодіжному середовищі є алкоголь, марихуана і так звані «аптечні наркотики». Відтак з метою запобігання проявам негативної поведінки неповнолітніх планом «Обласної цільової програми протидії наркоманії на 2012-2015 роки» передбачено здійснити комплекс заходів, спрямованих на вибір здорового способу життя як найвищої моральної цінності. Згідно з програмою, розповідає заступник виконавчого директора благодійної організації «Світло надії» Сергій Жук, заплановано 400 тисяч гривень видатків.

/Сергій Жук, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
По цим заходам первинної профілактики вкрай необідне фінансування. Вони в програмі є, занесені, вони розраховані ті заходи, що і скільки коштує, але, на жаль, обласна рада на сьогодні жодної копійки на програму не виділила/

Змешити попит та обсяг вживання наркотиків, зазначають фахівці, можливо лише за наявності постійнодіючої системи профілактики серед учнівської та студентської молоді. Починати, певні освітяни, потрібно з молодшого шкільного віку.

/Ірина Гринь, заступник начальника управління освіти Полтавського МВК
Наразі батьки думають, що поки 8-9-10 років, це їх не хвилює. Тому, насамперед, проводимо круглі столи, конференції і переглядаємо відеофільми з батьками передусім/

Наразі, наголошує Сергій Жук, в суспільстві критично не вистачає соціальної реклами, яка могла б мотивувати до ведення здорового способу життя.

/Сергій Жук, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
Ось це, подивіться, це типовий приклад того, що відбувається у нас. Під вивіскою «йогурт» у нас це продають. Тому і всі інші заяви спеціалістів, тричі волонтерів, 15 разів психологів, вони розбиваються об правду життя/

Щороку внаслідок вживання алкоголю в області у наркологів лікується більше 10 підлітків.

/Стелла Галіновська, заступник гол.лікаря Полтавського обл.наркодиспансера
В 2012 році це було 32 підлітка, в 2013 – 17 підлітків, і за 9 місяців цього року – 5 підлітків/

Між «Світлом надії» та освітянами міста укладено договір про співпрацю. Його мета – формування у підлітків умінь та навичок ведення здорового способу життя.

Стрічка новин