На Полтавщині у деяких селах громадяни недостатньо поінформовані стосовно майбутніх парламентських виборів

На Полтавщині у деяких селах громадяни недостатньо поінформовані стосовно майбутніх парламентських виборів. Такий висновок зробили активісти проекту «Голосуй чесно! – Обирай гідних!». До 26 жовтня вони планують об'їхати найвіддаленіші куточки області, щоб на виборах своїм конституційним правом скористалося якомога більше громадян.

На минулих виборах в Україні діяло дві організації, які займалися підвищенням громадянської свідомості населення, контролювали чесність та прозорість передвиборчих перегонів. Цієї осені до них приєдналися ще три подібних структури.

/Євген Янкевич, координатор програм Комітету виборців України у Полтавській області
Якщо ми подивимося усі ці назви, то в трьох назвах фігурує слово «чесно». Тобто це, напевно, настільки величезна проблема українського політикуму – нечесність у виборчих перегонах, що, власне, три організації взяли це, щоб підкреслити, виділити суть своєї діяльності. Треба над цим замислитися/

Проект «Голосуй чесно! – Обирай гідних!» – одна з тих організацій, яка утворилася, щоб підвищити якість волевиявлення українців. Для цього її активісти проводять масштабну інформаційну кампанію: відповідно до чинного законодавства, розповідають звичайним громадянам про їхні права та обов'язки.

/Олег Овчаренко, координатор проекту «Голосуй чесно! – Обирай гідних!»
Незалежно від того, за кого ці люди голосують. Важливо, дуже цінніше є те, щоб вони прийшли і проголосували. Це акт вираження волі виборця і цьому варто вчитися/

Особливу увагу активісти проекту звертають на сільську місцевість. Адже, говорять, у деяких районах Полтавської області мешканці не володіють достатньою інформацією стосовно майбутнього волевиявлення.

/Антон Чупін, керівник мобільної групи
Деякі люди навіть на знають, коли треба приходити на вибори. Дуже багато проблем є з тим, що приходять запрошення, а в запрошеннях написано ім'я неправильно або неправильна адреса/

У кожному селі активісти проекту «Голосуй чесно! – Обирай гідних!» виборцям роздають листівки, у яких міститься вся необхідна інформація, а також номери телефонів, куди треба звертатися в разі порушення закону. До цього часу вони побували у 20 населених пунктах різних куточків Полтавщини.

Стрічка новин