На Полтавщині розпочалася реалізація проекту «Реформа управління на Сході України»

На Полтавщині розпочалася реалізація проекту «Реформа управління на Сході України». Відповідну тристоронню угоду сьогодні підписали представники Німецького товариства міжнародного співробітництва, Полтавської обласної ради та обласної адміністрації. У її рамках у нашому регіоні відбудеться поліпшення умов для надання муніципальних послуг населенню.

На сьогоднішній день в умовах нестачі фінансових ресурсів існує нагальна потреба територіальним громадам об'єднуватися між собою для вирішення спільних проблем.

/Андрій Гук, керівник проекту Ради Європи «Посилення інвестиційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні»
У всій Європі зараз загальна тенденція до муніципальної консолідації, тобто об'єднання територіальних громад або за допомогою співробітництва, або шляхом злиття/

У Міністерстві регіонального розвитку розробили Закон «Про співробітництво територіальних громад». Останній депутати Верховної ради прийняли ще у червні, нині на території України відбуваються перші запуски відповідних проектів, покликаних згуртувати міські, селищні та сільські громади області.

/Сергій Шаршов, заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування Мінрегіону
Наприклад, це може бути проект з ремонту чи будівництва якогось містка. Коли 2, 3 або 4 сільські ради організовуються між собою і будують якийсь міст/

Відповідно до Закону про «Співробітництво територіальних громад», є можливість залучення до цих проектів іноземних інвестиційних програм. Допомагатимуть у їх реалізації на теренах Полтавської області експерти Німецького товариства міжнародного спіробітництва «Реформа управління на Сході України».

/Ганна Борова, експерт проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» «Реформа управління на Сході України»
Ми плануємо зробити спільні конкурсні процедури, відібрати 5 проектів-переможців у сфері муніципального співробітництва, надати їм по 20 тисяч євро кожному на умовах співфінансування/

Полтавщина поряд із Чернігівською областю стала однією з перших, де будуть впроваджені положення Закону про «Співробітництво територіальних громад» та реалізовані пілотні проекти спільно із залученням іноземних інвестицій.

Стрічка новин