Вже за три дні українці будуть голосувати на парламентських виборах

Вже за три дні українці будуть голосувати на парламентських виборах. Для більшості під час цього процесу не повинно виникнути проблем. Для жителів же Донецької і Луганської областей, Криму та військовослужбовців передбачена окрема процедура. Як вони голосуватимуть – дивіться у наступному сюжеті.

Термін, коли можна було змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, закінчився у понеділок 20 жовтня. За даними ЦВК, в Україні цим правом скористалися понад 190 тисяч осіб. З них майже 3 тисячі кримчан та 774 мешканців Севастополя, майже 22 тисячі виборці Донецької та майже 14 тисяч – Луганської областей. Для цих людей, розповідають в Державному реєстрі виборців, був спрощений порядок зміни місця голосування. Необхідно лише було надати паспорт та написати відповідну заяву.

/Юрій Вовченко, завідувач відділом ведення Державного реєстру виборців Октябрської районної в м.Полтава ради
Люди, які включені до списку виборців зі зміненим місцем голосування, вони будуть в кінці списку виборців, з відповідною відміткою. Вони отримують лише один бюлетень, вони можуть голосувати лише за політичні партії, оскільки не є членами територіальної громади, не прописані на округу. За депутатів-мажоритарників не голосуватимуть/

На цих умовах голосуватимуть і строковики та кадрові військові, розповідають в обласному військкоматі. Відповідно до чинного законодавства, військові, які перебувають на місці постійної дислокації і які звернулися до відділу ведення Держреєстру виборців, голосуватимуть або на найближчій до місця дислокації виборчій дільниці, або на території військової частини, де буде створена спеціальна дільниця.

/Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавського ОВК
Вони організовано подають заяви до найближчої виборчої дільниці з проханням тимчасово змінити місце голосування без зміни місця реєстрації/

Що ж до волевиявлення тих військових, які нині в зоні АТО, питання залишається відкритим. Спростити процедуру мали відповідні законопроекти. Однак ці закони не вдалося ухвалити через брак голосів. Президент Петро Порошенко намагатиметься це питання вирішити у найближчі два дні. Інакше близько 50 тисяч голосів бійців із передової будуть втрачені. Не втратити свій голос 26 жовтня закликають і правоохоронці. На Полтавщині вже зареєстровано декілька десятків заяв щодо порушення виборчого законодавства.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Зараз ми маємо реєстрацію 29 заяв від різних джерел: це і анонімні, і офіційні повідомлення, і телефоном, і заяви, які стосуються порушення виборчого законодавства/

Найпоширеніші порушення – розповсюдження листівок негативного змісту, псування біг-бордів та підкуп виборців. У міліції попереджають: згідно з останніми змінами у законодавстві, до кримінальної відповідальності притягуватимуться і той, хто давав, і той, хто брав.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Сума встановлена чітка: це 3% від мінімального розміру зарплати. Це 36 грн. 54 копійки. Якщо вище цієї суми буде заплачено особі, яка вчинила протиправні дії і повелася на пропозицію і на правопорушення, то вона нестиме кримінальну відповідальність/

Тих, хто бере, каратимуть штрафом від 1700 до 5100 гривень, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк. Тих, хто дає, каратимуть обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Стрічка новин