22 жовтня – день, коли людина вперше стрибнула з парашута

22 жовтня – день, коли людина вперше стрибнула з парашута. Сталося це у Франції 1797 року. Андре-Жак Гарнерен поблизу Парижу спустився з борту наповненої воднем повітряної кулі, що піднялася на висоту близько одного кілометра. Падіння було неконтрольованим і супроводжувалося хаотичним обертанням, але обійшлося без трамв. Парашутисти із Полтави теж стрибають вдало, а троє із них наразі служить в зоні АТО. 

Стрибнути з парашута інколи радять психологи. Мовляв, вийшовши із зони комфорту, людина змінюється, починає по-новому відчувати життя. У інструктора клубу юних десантників Василя Слив'яка на стрибок відважилася дружина.

/Василь Слив'як, інструктор клубу юних десантників
В нас тиждень назад вона здійснила перший стрибок. Готувалася півроку, приїздила до клубу сюди, тим більше, що у нас старший син займається у клубі юного десантника. Єдине питання, коли вона стрибнула, в мене було – чи пам'ятає, як виходила із літака. Вона каже: «не пам'ятаю»/

Хто стрибав, кажуть: то справжній драйв. Зате відважитися на перший політ буває важко.

/Інтершум
Доходило навіть перед стрибком до сліз/

Минулого тижня так званий «сезон стрибків» на Полтавщині закрили. Близько сотні спробували стрибнули з парашутом вперше. Були і такі, хто виконав 2 та 3 парашутні розряди. Парашутний спорт на Україні у сумному стані, каже директор громадської організації «Клуб юних десантників» В'ячеслав Курган. Слабка мала авіація, ні на чому літати і ні з чого стрибати. Полтавські десантники і просто парашутисти-любителі займаються на території Авіамістечка. Беруть сюди дітей віком від 8 до 18 років. Те, що є, тримається на ентузіазмі. Командир місцевої військової частини виділив приміщення, деяку техніку. Власне стрибати їздять у Дніпропетровськ. Просто стрибнути із парашутом можна кожному, попередньо пройшовши теоретичний курс в оцих кабінетах.

/Вячеслав Курган, директор молодіжної ГО «Клуб юних десантників «Гвардія»
Наші парашути – це десантні круглі парашути. Це парашутна система, яка із 100% безпечності безпечна на 300%. Парашутисту нічого робити не треба, треба просто залишити літак, все інше зробить парашут. Основне – це приземлитися/

Є на базі клубу юних десантників і армійська підготовка. В її рамках хлопці стрибають зі зброєю, вантажними контейнерами. Троє із полтавських десантників наразі служать в зоні АТО.

Стрічка новин