В технічному університеті говорили про сучасний стан бібліотек

У Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена ролі бібліотек у сучасному освітньому просторі. До нашого міста з'їхалися представники книгозбірень провідних вищих навчальних закладів країни. На чому під час обговорення акцентували свою увагу учасники конференції, знає Крістіна БрігІда.

Стрімкий розвиток інформаційних технологій спонукає сучасні бібліотеки до постійного вдосконалення, а саме автоматизації та комп'ютеризації систем. Особливо це стосується тих книгозбірень, які працюють при вищих навчальних закладах. Цей та інші аспекти діяльності сучасних бібліотек обговорювали учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції, організатором якої виступив Полтавський національний технічний університет імені Ю.Кондратюка. Серед учасників зібрання - представники бібліотечної системи провідних українських вищих навчальних закладів з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Івано-Франківська тощо. Участь у конференції також взяли поважні гості: директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні і віце-президент Української бібліотечної асоціації Валентина Пашкова та член правління Міжнародної асоціації електронних бібліотек і нових інформаційних технологій Лев Рудзський.

/Юлія Главчева, заступник директора бібліотеки НТУ «Харківський політехнічний інститут»
Комплексна інформаційна система є інструментом, який дозволяє впроваджувати, реалізовувати комплексні рішення, такі рішення, які одночасно вирішують не одну задачу, а кілька, тому що бібліотека не тільки збирає інформацію, вона систематизує, поширює/

Ці функції бібліотек примушують до модернізації всієї системи. Нині, говорять учасники конференції, завдяки інформаційним технологіям студенти, навіть не виходячи з дому, можуть користуватися усією необхідною навчальною літературою.

/Валентина Сидоренко, директор науково-технічної бібліотеки ПНТУ імені Ю.Кондратюка
Читач може зайти у бібліотеку через сайт бібліотеки. Якщо вони на абонементі отримають пін-код, то вони можуть із дому або з гуртожитку заходити і працювати з підручниками, навчальними посібниками бібліотеки/

У зв'язку із масштабним впровадженням у діяльність бібліотек новітніх технологій, не залишаються осторонь цього і компанії, які займаються розробкою цілих інформаційних комплексів. Останні полегшують роботу як студентам, так і самим бібліотекарям.

/Олександр Жуков, керівник фірми SOLTI (м.Харків)
Комплекс, в основі якого закладені технології, які дозволять завтра розвивати і нарощувати інформаційні ресурси бібліотеки, різноманітні інженерні системи безпеки, контроль доступу, які дозволили створити єдиний читацький квиток/

У рамках проведення конференції у Полтавському національному технічному університеті імені Ю.Кондратюка також влаштували «круглий стіл» за участю студентської молоді.

Стрічка новин